bugün

entrylerını cok begendim diye başlayan durumdur.
"yazar alımımız kapalıdır! lütfen yazmayınız, yazılmayınız!"
Suya yazı yazmak gibi bir durumdur.
-aşk^ımla erir misin?-

görücü usülünün değişik bir versiyonudur. keşke babamların zamanında da sözlükler falan olsaydı. yok yok, hayır. öyle olsaydı büyük ihtimal ben olmazdım. o zaman yazmayın kızlara beyler, lutfen. benim hayatım söz konusu.

tabi ben de farkındayım saçma olduğunun entrynin. "sözlükte kıza yazmakmış", peh.
gereksiz bir durumdur. bayan yazarların erkek yazarlara ön yargılı olarak yaklaşmasına sebep olur kurunun yanında yaşlarında yandığı çoğu zaman görülmüştür.
mesaj yolla butonunun yeniden düzenlenmesini gerektiren, haremlik-selamlık durumudur; yanlış butona basmak feci abdest bozar.
her insan evladının yaptığı eylem. ne var lan bunda bu kadar abartılacak, yok hayvanlıkmış, yok bilmem neymiş...
kızın gönlü varsa, yalnızsa, yazar adam size giren çıkan ne? alan-veren memnun olduktan sonra yorumu size mi düştü?
ben yapmam diyen tüm denyolar kız/erkek yalan söyler. fırsatını yakalasın hoşlansın, yazmanın/asılmanın uzmanı olur bir anda. bu gayet insani birşeydir, kınayan anlamayan küflü beyinlere sövülmesi gerekir. ha sosyal hayatta farklı bir ortamda tanışıp beraber olmak istemişsin, ha sözlükte görüşüp beraber olmak istemişsin arada ki fark ne? dışarda tanışmak ve birlikte olmak çok normal ama sözlükte birlikte olmak zinhar ve çok ayıp öyle mi?...
kızın entrysi beğenilmişse tebrik etmek için yapılabilecek kibar davranış. ama çok da sıkboğaz edilmemelidir kız. kızlar çok yazılmaktan hoşlanmazlar. az yazalım öz yazalım.
daha çok düşe yazanlarının* revaçta olacağı aşikâr olan durum.
Amacı için yanlış yerde bulunan yazarın eylemidir.
belki de yeni bir aşka yelken açmaktir.
(bkz: öeh)
bayan yazar nicki basligi altina girilen methiye entryleri ile baslanmaya calisilir.en olmadi, entryleri icin ozel msg ile tebrik yoluna gidilir.buda olmadi eh yeter artik be denilerek -tanisalim mi tatlim ? diye bir soruyla pekistirilir mevzu.

sozlukte kiza yazmak, entry girerken azmaktir.
sozlukte kiza yazmak, hayvanligi disa vurmaktir.
ilk hektor olmak üzere, şu ana kadar yaklaşık 25 yazarın yaptığı eylemdir..* (bkz: kız)
keşke olmasa dedirten,özel mesaj bölümüne mesaj yollama yoluyla yapılan hoşa gitmeyen aktivitelerdir.
sözlükte birseye kizmak anlaminda kullanmak istersek
(bkz: sözlükte kizayazmak)
kizayazmak, kizmak fiilinin baskaca bir cesidi olmakla beraber aralarindaki fark birinin birinden daha fazla kizan bir fiil olmasi olabilir..
özel birisinden özel birisine havasında imalı kaydırmaların mekanı olmuş başlık. * * *
teshir edilesi kişinin yapacağı iştir.
(bkz: susma sustukca sıra sana gelecek)

ayrıca,

(bkz: kıza) * * * * *
özel mesaj da yazan kişi o kendini biliyor dediğimiz durum * *
bazı arkadaşlarımızın "msn var mı" diye sormak istedikleri zaman, vermek istemedikleri izlenim. ***
sözlük abileri tarafından eğer herhangi bir zirveye gelme gafletinde bulunursanız sonu dayakla sonuçlandırılacak eylem.ama tersi de mümkün.
-ulan sözlükte kıza yazmışsın
-yazdım ne var bunda
-ne demek ne var lan ham..na ko..ugum
-sanane lan sen kimsin
-ben birinci nesil yazarım eskiden buralar hep bizimdi senin gibiler yüzünden sözlük ne hale geldi be!!!
-ulan senin yazarlığını onaylayan benim be yazar parçası
-hasss..saygılar abi
-çaylaksınız...****