1. 1.
  projeksiyon tuttuğumuz insanlar. yok, öyle değildi. projeksiyonumuza maruz kalanlar. dört satır yazı yazıp beş dil yanlışı yapan güzide yazarların oyuncakları. kim şecaat arz ediyorsa durduk yerde, kıptiliği de kabullenmiş sayılır.

  bir de sövseydik şunlara!
  ... sair sozu
 2. 2.
  (bkz: tdk memuru)
  1 ... minik mavi balina
 3. 3.
  "en azından sözlükte rezil etmeyin kendinizi" düşüncesi içindedirler. kendimden biliyorum.

  + "daha tdk kurallarından bihabersen, ne yüzle yazarlık yapıyorsun lam ibibik?" demezler mi adama necmi abi?

  - derler evladım... derler...

  bakın, necmi abi de onayı verdi. yani neymiş? yanlışmış.
  1 -1 ... ayaz
 4. 3.
  (bkz: rüşvet alan tdk memuru)*
  ... fidelcastro
 5. 4.
  - tdk' nin bana verdigi yetkiyle.. yazdigin entry'nin gotume benzedigini soyluyorum.

  + s.ktir.. sen kimsin lan? tdk ne ayak?

  - tayyar, dursun, kamil.. abilerim.

  + ehe.. pardon siliyorum simdi.
  3 -2 ... oneydilan
 6. 5.
  sözlükte kendini tdk memuru ilan etmek değildir. o türkçenin yazım ve dil kurallarının bekçisi olmak denebilir ama. zira tdk memurları bu konuda pek de başarılı değiller.
  ... misskin
 7. 6.
  aaa olurmu sonuç itibari ile uludağ sözlük olaraktan türk diline yeni bir açılım getiriyoruz, güzide türkçemize yeni bir boyut kazandırıyoruz,kavramlarını altlarını dolduruyoruz, gelecek nesillere tarih boyunca eskimeyecek referans alabilecekleri devasa bir online kaynak bırakıyoruz diyen sözümona bilinçli yazardır. eğlen(dir)irken öğretici eğitici misyonumuzu popomuzun altında hava akımına maruz bırakamayız. noktadan sonra boşluuuuuk hocam. boşluk bırakmayınca olmuyor. vücut yerine vicut yazarsan sil entry'yi. ingilizce kelime yazarsak daha bir iltimas geçiliyor ama fakat lakin tdk kıvamı bozulmuş kelime türkçemizi piç ettiğinden yasssah.sonuç itibariyle neymiş, türkçe cümle içinde türkçe karşılığı olan ingilizc kelime kullanabiliriz ama türkçe kelime köklerinden yeni kavramlar kelimeler oluşturamayız işin mizahi boyutu anlam bütünlüğü hiç önemli değil. kelimelere, durumlara tanımlar buluyorsak uyduruyorsak yaratıyorsak herkes kendi jargonuyla bunu ifade edebilmeli. ağdalı sözlük mü olur be.kralını yapmış tdk. kimle sidik yarıştırıyoruz.

  edit:entry silinmesin diye yazar kişisi noktadan sonra boşluk bırakmıştır özellikle zira pek adeti değildir.
  -1 ... zigana34