1. 1.
  görüşlerini,tarzını,kişiliğini beğenmediği kişiden intikam almak için,o kişinin yazdığı tüm yazıları özenle takip edip,eksi notu basan kişidir.*
  2 -3 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  son derece çocukça bir davranış olup asla başvurulmaması gereken davranış biçimidir. Ayıptır, emeğe saygısızlıktır, çekememezliktir, kendini küçük görmektir.Daha ne diyiim.
  -1 ... narsil
 3. 3.
  yapılmamalıdır, öyle bir durum olur ki size bu arkadaşınız destek verir bazı durumlarda ve bu yüzden bu arkadaşınızdan utanırsınız. en güzeli yazar adını okumadan not vermektir, çok adildir ve bir çok sevilen yazara çok defa eksi not verme sebebi olmuştur.ama olsundur, ne önemi vardır.
  ... hec
 4. 4.
  verilse bile anlasilmayan oy.
  ... hexagram
 5. 5.
  -önceleri yapılan oylamaların iyi mi kötü mü olduğunu bilmezken, artık gelişen sistemle birlikte daha iyi kavradığımız durumdur.
  -bahsedilen kişi sevmediği yazarın tüm entrylerini eksi oylar, eksi oylar ise kırmızı oklarla belirtilir.
  -tam amatör-korkak işidir, ama bu kişilerin ömrü çok değildir, çünkü bir dahaki sistem kimin ne oy verdiğini gösterecek bir sistemdir.
  2 -2 ... asiti kaçmış kola
 6. 6.
  (bkz: ayari yiyip eksi oy veren yazarimsi)
  ... aby
 7. 7.
  (bkz: iktidarsız insanlar)
  1 ... crypto
 8. 8.
  genellikle karşıt görüşte olunan durumlarda sırf gıcıklık olsun diye yapılan eylemdir. aslında entry nin ne anlatmak istediğinden çok kimin yazdığına bakılarak yapılır.
  ha faydalımıdır yada umursanırmı?
  yok canım kimseninde ipinde değildir.
  varsın yapsınlardır.
  2 ... vezir tonyukuk
 9. 9.
  (bkz: bak takılmana) * *
  ... fayaka
 10. 10.
  zirveler sonrası genelde bayanlar arasında yaşanabilme ihtimali yüksektir. şu kız benden daha güzel eksi oy, bu kızın boyu çok uzun eksi oy vs.vs.
  1 ... fatal