bugün

(bkz: dine mi islama mı)
(bkz: küstah olduğun kadar komiksin de)
farklı inanç ve düşüncelere saygı duymayan daha doğrusu tahammül edemeyen yazarlardır....
içinde bulunduğumuz toplumsal şartlardan ötürü islam'ı geri kalmışlığın sebebi olarak gören yazarlardır. Suçlu olan, islamı yeterince anlatamayanlardır.
dinin temelini bilmemelerinden kaynaklanan evlerinde dinin çok fazla söz konusu olmadığı çocukluklarında dinin sevdirilmemis olması halleri.
laf olsun diye konuşan yazarlardır, en az başlığa kanıp düşünmeden yazanlar-yazacak olanlar kadar*
kişilerin alınganlıklarından kaynaklanan durumdur. nasıl inananlar kuran'ı kopyalayıp yazıyor, dinlerinin reklamını yapıyorlarsa, karşı görüşte olanların da düşüncelerini yazma hakkını kullanmalarıdır.
müslümanlar da bütün dinleri alçalttıkları gibi alçalmayı da öğrenmelidir.
burada yapılan: başkalarının inanç duygularına, ''aynı onların tarzında'' saygı duymaktır.
hedef dine hakaret değil, dinlerin kökenine inmek, kutsal kitaplarda yazılı olanların nereden kaynaklandığını anlatmaktır.
(bkz: nerede lan o ibne)****
gazozun içindeki baloncuklar gibidirler ne kadar çok ve güçlü gözükselerde gazozun sahibinin üflemesiyle yok olurlar.
(bkz: polemik yaratmak)
sözlüğümüzde fazlasıyla bulunan hade hödö. bu yazarlarımıza acil tarafından yazdıkları her entry altına/arkasına tıkla ve beni meşur et butonu koyulması gerekir. bizde tıklarız ve olay biter. yanlız çift tıklamak yok.
(bkz: sözlük savaşları)
dinime söven müslüman olsa halet-i ruhiyesi.
"tahammül" farklı şey, "hakaret" farklı şey, "saygısızlık" farklı şey.

saygısız olabilirsiniz, tahammülsüz de; bu sizin kişiliğinizdendir. ancak hakaret farklı bir olay, etmemeli, ettirmemeli.

edit: asıl tahammülsüzlük hakaretle eleştiriyi karıştıracak bir yanlış hassasiyet içine girmek değil midir?
"din eleştirisi yapma yetisine ve birikimine sahip olmak"

bu, düpedüz yalandır.

başbakan da aynı şeyden bahsetti geçenlerde, ona da yalan dedik. sadece size değil bu duruş. kişisel algılamayın.

asıl sorun meseleleri ve tartışmaları objektif olarak değerlendiremeyen "dinciler"de.

kişisel değil bu yazılar. kişisel algılamazsan sana "dalga geçmek" "hakaret etmek" gibi gelmeyecek. fikir ve ifade özgürlüğü içindeki dışavurumlar gibi gelecek.

ama algın zayıf, algın bozuk. kişiselleştirmişsin. tartışmak mümkün mü? eleştirmek mümkün mü?

saçmalamadan önce iki rekat namaz kılarsanız gerçekten iyi olacak. beynamazların din tellallığına çıkmış olanları özellikle dalga geçirtiyor bazı şeylerle.
(bkz: askin sozluk yazarlari uzerindeki aglaklik etkisi)
az önce birini gördüm adam direkt allaha sövdü bildiğiniz hemen gammazladım yetkililer de fark edince çaylakladı yarın da moderatörler siler ama deyinmek istediğim şu bende pek dine bağlı biri değilim ama inanmaman yada az inançlı olman sana o dine hakaret etme yetkisi vermez islam olsun yahudilik olsun insanların inandığı bir konu inaçsızsan yada başka inaçtan dahil olsan saygı duymak zorundasınız en azından benim görüşüm bu yönde.
Allah evlerine ateşler salsın. Çivhh çivhh.
Saygısız kişiliksiz insanlar bunlar inanmak zorunda değilsin ama herkes birbirine saygı duymak zorunda.