bugün

farklı tarzlara farklı nickler seçip ortalıkta dolanan sinsi yazar işi.
(bkz: kişilik bölünmesi)
bir nicki ile dünya meselelerinde duyarlı entryler girerken, diğer nickiyle içten içe yapmak istediği geyiği yapmak için başvurulabilenecek en kolay yoldur

(bkz: başkası olma kendin ol)
yazarın şizofren olmasının bir sonucu olabilir.
(bkz: taklitlerimden sakının)
(bkz: yasaktır)
soyle ki;

hede ve dodo olarak iki rumuz(nick)almıs olan akilli yazar, once baslik acar, altina dodo enty girer. (bkz: boyle gider bu).
çok yüzü olan yüzsüz, çok adı olan kimliksizdir gerçeğinden hareketle karakteri sakatlayan olaydır.
affedebilir nedenlerin disinda sahsi sahanemin düsüncesine göre kalpazanlik, kaypaklik ve benzeri seylerle bir olan olgudur.

çünkü nasil ki kişi kendi nufus kagidinda yazan ismi ile bütünlesmiş ve özümlesmisse kişi sözlükte malik oldugu nickte onun adi gibidir.

iste bu adı zaruri durumlar haricinde degistirmek, ayni anda 5 adet isme sahip olup kullanmak bence hoş görülecek bir hareket değildir.

kişi bu tip bir eylemi içine sindirebiliyorsa oh ne ala denir ve paşa gönlü bilir. ammavelakin bu sözlük niçin kötüye gidiyor, niye söyle oluyor niye bana eksi oy veren götveren dadaniyor deme hakkına mahfuz olur. çünkü kabahatin cogu ondadir. daha dürüst olmayi beceremeyen kişilerin sizlanma haklari olmamalidir.

ne yani işin böregini yerken iyi de sicmasini yaparken mi kötü oluyor behey ibiş?
klonunun klonu olmaktır.
(bkz: idam cezası geri gelmeli)

hazır abarmışken bunu da söyleyin.
kendine artı oy vererek ve kendi kendine övgüler düzerek datmin olan yazarın masturbasyon hali. kendine ayar veren var mıdır orasını bilemem.
işin suyunu çıkarmaktır.*
bütün hayatı sözlükten ibaret olan asosyal yazarların yaptığıdır. çeşitli ortamlarda kendilerini deşifre ederler "bu nickler benim haa, hehehe" diyerek.* sözlüğün yazar alım serbestisinden de yararlanarak 3-5 nick alıp depolarlar. biri silindi mi diğeriyle saçmalamaya kaldıkları yerden devam ederler. ottan boktan başıklar açarlar; amaçları eğlenmek ve celebrity olmaktır. uçurulunca da "hey dostum, sadece eğleniyoduk ha!" derler utanmadan. mottoları: "eğleniyor muyum, eğleniyorum. e daha ne?!"dir. anlayacağınız, sözlüğü babalarının çiftliği yerine koyarlar.
"e kardeşim, bu kadar yazdın, nerden anlayacağız böyle yazarları" diyenler için geliyor:
-> 3 adımda birden fazla nicki olan yazarları tanıma-kavrama:
- gelir gelmez iddialı/ saçma sapan başlıklar açarlar.
- nick altları, sanki sözlükte yıllarını geçirmişçesine kanki entryleriyle dolar. o "kanki grubu" da bir yerlerden tanıdıktır zaten.*
- az entry'leri olmasına rağmen karma coşar. (kankiler + diğer hesaptan kendini oylama)

kanımca, sözlüğün kalitesini düşüren etmenlerin başında gelirler.
eskiden akıllı telefonlardan sözlüğe girmeden önce aynı ip adreisnden 2 hesap girerse anında banlanıyordunuz ve silik yiyordunuz. şimdi herkesin bi 2. hesabı olmuş.