bugün

*-bu biryerlerde gördüğüm salakça bir bakınızdır-*

aslında anlamı;

"ben sözlükteki bayanları ve onların haklarını düşünen bir centilmenim. evet öyleyim. bayanlar görün beni ve beni dikkate alın." demektir. aslında diyememektir.

ne yani?! bir bayanı rahatsız edebilecek bir şey erkeği de rahatsız etmez mi? insanların rahatsız oldukları şeyler vardır bayanların değil.
mesela kabul ediyorum ki;
sevgilinin sevisirken anuse parmak atmasi isimli başlığım bir bayanı rahatsız edebilir. ancak etmiyor olsa bile bu başlığı açmam doğru değildi. çünkü topluluğa açık yerlerde "bayan var erkek var" değil "genel ahlak ve toplum huzuru var" diye hareket edilir. acıyorum bu tabiyatın kendilerine verdiği düşünme yetisini kullanamayan insanlara
iyi bir seydir. kötü olan sözlükte bayan oldugunun unutulmasidir. ki zaten bunu yapan da rahatsiz olup baslik acip zirlar böyle. he deyip geciniz.
(bkz: sozlukle kahvehane nin karıştırılması)
gordugum en akillica bkz. olmakla beraber , bu bkz. veren en son sahis olan abberline i ayakta alkisliyorum. gormekten midemin bulandigi basliklari bertaraf (e hayko mu da andim boylelikle) edebilecek bir bkz. olup , seviyeyi korur , daha da asagilara inmesine engel olur.
(bkz: sözlükte bayan yanı istemek)
sözlük yazarlarının yazdıklarını veya açtıkları başlıkları bir kere düşünmeye yönelten, gerekli bir bakınızdır. *
benim verdiğim bir bakınızdır. verme sebebimse, sözlükteki bayan yazarları rahatsız eden başlıklarda artış gözlemlenmesidir.
lütfen hanımefendilerin de sözlükte yazar olduğunu unutmayalım ve başlıklarımızı buna göre açalım.
adam gibi başlık aç demenin bir şeklidir.
hemen akabinde sözlüğe aile salonu açılması, bayanlar için ayrı bir sözlüğe login olma yeri konması, erkek yazarların bayan entrysi altına entry girmelerinin engellenmesi, sırf bayanlara mahsus, erkeklerin entry giremediği başlıklar açılması, erkek yazarların bayanlara mesaj atma miktarına sınırlama getirilmesi, fazla mesaj atanların, mesajın içeriği ne olursa olsun uçurulması (nerden bilelim biz bayanı taciz etmediğini) gibi önlemler getirilecektir. maksat sözlük ailelerin de okuyabileceği, bayan arkadaşlara rahat rahat okutulabilecek (kendi okuyamaz, ancak bir erkek okutur), ayıp pis kaka entrylerde bayanların monitör başında gözlerini kapatmanın, başını çevirmenin gerekmeyeceği, ay ay ay küfrettiler diye çığlık atmayacakları, toplum huzuruna, genel ahlaka ve türk aile yapısına mugayir unsurlardan temizlenmiş, ayşelere de tattırabileceğimiz* bir yer olsun.

(bkz: bayan başlıklar)
hanımlara saygı duyan erkek yazarlarımızın düşünce biçimidir.
her yerde olduğu gibi sözlükte de ahlakın unutulmasından daha kötü olmayacak bi durum.
ben rahatsız olmuyorum her türlü karı kız muhabbetine açığım, şerefsizin önde gideniyim, amacım zaten sözlükteki hatunlara yazılmak ve sık sık özel mesaj yazmak fikrini benimsemiş yazarlar tarafından sıklıkla hatırlatılan cümledir.. düşünceleri öyle sanıyorum ki, küfürlü ortam oluşursa kızlar kaçardan ibarettir, yoksa onların da hoşuna gidiyor böyle argo konular..bu durumda çıkan sonuç, keraneci aslında bu tarz konular açarak abazan olmadığını göstermektedir, zira bu tarz konular açan biri zaten bilir ki hiçbir kız onla sözlükten muhattap olmayacaktır, fakat keraneciyi eleştirenlerin abazan olup olmadığı konusunda derin kuşkular içindeyim..
ayrıca açtığı konuları tasvip etmiyorum fakat siz bu kadar ilgi gösterirseniz adam açmakta haklı.. içinizdeki keraneciyi önce öldürün sonra keraneciye laf söyleyin..

(bkz: yürü be keraneci seni kim tutar)
dişileri şu sanal ortamda bile kendi düşüncelerini belirtmekten aciz gören ve onların neden rahatsız olmaları gerektiğini söylemesi gerekliliğini hisseden centilmen görünümlü cahil kişilerce söylenmiş laftır. bir kızın sevişirken anüse parmak atması fakat daha sonra bunu sözlükte başlık olarak görünce iğrenmesi gibi birşey söz konusu olamaz. bir başka kızın belki yapmayabileceği birşeydir fakat bu bunu ne burada yazılamayacak birşey ne de kötü birşey yapar. dikkat edilmesi gereken şeyler hakaret içeren başlıklar, özellikle genelleme yapanlarıdır fakat kimsenin bunlara sesi çıkmazken "masturbasyon yapmak, anüs parmaklamak" gibi sadece cinsellikle ilgili olduğu için sadece kendi hayat görüşüyle bakarak bunlara kötü damgasının vurulması oldukça saçmadır. başlığı okuyan hiçbir bayan gidip sevgilisinin anüsünü parmaklamak zorunda bırakılmadığı gibi cinsel kelimeler argoyla yazılmadığı sürece kişileri rahatsız etmeleri için gerçekçi bir sebep yoktur. çok rahatsız olan varsa "ben de yobaz yazılardan rahatsız oluyorum öyle entryler de silinsin" gibi bir şey talep etmemden bir farkı olmaz. bir bayan rahatsız oluyorsa kendisi belirtir cevap yazılır ve haklı veya haksız olduğu anlaşılır. fakat rahatsız olması aslında mantıklı bir temele dayanmıyorsa da sadece bayan olduğu için hiç kimse düşüncelerine bir başkasınınkinden fazla değer vermek zorunda değildir. eğer isterlerse bu kişilerin "aseksüelsözlük" tarzı bir kardeş sözlük kurup orada yazarlıklarına devam etmeleri bana daha demokratik görünmektedir.
daha önceki bir başlıkta verilmiş bakınızdan doğup, verilme sebebi sözlükteki bayan yazarlara karşı özgürce takınılan, bu tip açık saçık entry girip başlık açma durumunu kınamaktır.
bilen bilir, bakınızı veren kişi; ne abazadır ne de cahildir, sadece kaosun ortasında bir yudum da olsa saygı dalgası yaratmak istemiştir.
rahatınızı bozduysak affola!
saçmalıktır. başlık açarken, entry girerken olsun, mesajlaşırken olsun, bir hayvanlık, öküzlük, kabalık yapılıyorsa bunlardan rahatsızlık duymanın "bayan" diye tabir edilen yazar ve okurların hakkı olduğunu, erkeklerin rahatsız olmalarının pek de normal olmadığını, kendine çeki düzen vermek için illa ortamda karşı cinsten birinin varlığının gerektiğini ima eder.
bayandan başlık kadar saçma bir bakınız.
neden ?
çünkü bazı zihniyetler prezervatif olarak algılayabilir.
cık cık cık
bu tür uyarıyı veren kişilerin geneli erkektir. sözlükte bayan olduğunu asla unutmayan tiptir. hatta o derece unutmaz ki tutup bu tür bkz'lar vererek ne kadar anlayışlı bir insan olduğunu göstermeye çalışarak "sözlük bayanlarına selam ederim" mesajı verir.

bayanlar baymazken bunlar bayar. * *
tanım: "u" rekoru kıran başlık. okurken kendimi "u"lara öyle bir kaptırıyorum ki anlamaktan vaz geçip tadını almaya çalışıyorum. defalarca okumama rağmen daha başlığı anladım ki "enty"lere sıra gelsin. bulunduğunun unutul... tatlı tatlı/yumuşak yumuşak

bulunan bir şeyin unutulmaması da varmış yahu. ne acaba? bir irdeleyelim. bulunduğunun unutulmaması; benim hatuna kursam zevkten çıldırır. *
bayanların bulunduğunun unutulması doğru bir önerme olabilir. peki unutulmaması nedir? yanlış önermenin yanlış önermesi mi? tezat oldu, geç.

bayanların bulunması desek; süper. "u"su yok ama anlaşılma yönünden daha pratik. az tahrik edici, kolay anlaşılır. yanlış önermenin yanlış önermesi yerine direk doğru önerme. nasıl?

sağ elle sol kulağı da geçtim daha aşağılara inip sol hayayı tutmak gibi yahu. bululululu... ah bebek pardon, bağyanlar vardı.
böyle bir kural bulunmadiğindan ve bu bayanlarin bünyeyi zerre alakadar etmediği icin insani dizginlemeye yönelik bir başliktir. hayir simdi ben argocayi seviyorum bundan kime ne ve bu yollu kimin psikolojisini bozarim. -18 felan mi bu bayanlar. cidden üzerine düşüp kasicak bir sorunsal değildir. rahat olunmalidir. bayanlarda kendi önündeki $eyin argodaki adini herkes kadar biliyordur. (bkz: sözlüğü eğlence amaci olarak görmek)
ayrica bu bayan lafi ile sözlük yazari neyin pe$inde bunu da anlamak istemiyorum. o yüzden düsünüp payla$mayacağim.
sol frame'in adult forum başlıklarından oluşmasını da beraberinde getirecek unutkanlıktır.
(bkz: hayati sözlük olarak görmeyen yazarlarin düştüğü sözde gaflet) hani sanaldayiz tamam da biraz kendin ol.
başlığı açanın kibarlıktan kırılmasıdır.* o kadar kibardır ki * yerine bayan der bunun yanlış bir kullanım olup olmadığına aldırmadan..

(bkz: bayan)