bugün

sözlüğe geç kalmak anlamına gelmektedir.
sozlukde kenan evren - turgut ozal'in yetistirdigi ve bu kaliplardan kurtulmayi basaramamis gencligin oraninin cooook cok yuksek olmasi!

ayrica 30 agustos 1922'de savasi kazanamamiz icin dua eden, milliyetci orduya destek olunmamasi icin fetva veren, isyan cikartip arkadan vuran insanlarin direk kanindan gelen kisiler * bugun ulkenin yonetiminde olduguna gore, sozde adi bayram olmus, gorsek ne yazar gormesek ne!

o gun kazanilanlar, bugun gitmis!

bugun mohac'in anlami kalmadiysa, yarinda dumlupinar anlamini yitirir!

sozluk bahane GS-FB-Paris Hilton* muhabetti sahane ... *
1922 yılının 26 Ağustos'unda başlayan ve 30'unda zaferle sonuçlanan Başkumandanlık Meydan Muharebesi'ni anmak için kutluyoruz bu bayramı. Bu milletin bu toprakları kolay almadığını, atalarımıza borçlu olduğumuzu ve bu borcu torunlarımıza ilerlemiş bir ülke olarak geri vermemiz gerektiğini hatırlamak için kutluyoruz.

Toplumu oluşturan ve bir arada tutan şey, tarihi ve kültürüdür. Bizler, tarihimize, kültürümüze, dilimize, bugünümüze ve ortak geleceğimize sahip çıkmalıyız. Ancak ne yazık ki bugün bizler yozlaşmaktayız (belki göremeyenler vardır ancak, benim yaşıtlarımda ben bunu kolaylıkla gözlemlemekteyim). Tarihini okumayan, Kültürünü bilmeyip diğer toplumlarda gördüğü ve güzel sandığı fakat sevgiden, saygıdan, hoşgörüden yoksun yaşam tarzlarını benimseyen, dilini bile konuşamayan yeni nesiller yetişmekte. Bu bizim yıkılışımıza neden olacaktır. Bir kaç yüzyıldır süren yıkılış sürecine Kurtuluş Savaşı ile dur diyebilmişiz 85 yıl önce ancak bugün olan yozlaşmaya ve yıkılışa neden olamıyoruz. Bir şeyler yapmak lazım olduğunu düşünüyorum. Silahla savaşılmaz tabi bununla ama bilinçlenerek yani bilgi silahıyla gayet güzel savaşılır. Ben hepimizi 2. Kurtuluş Savaşı'na davet ediyorum. Kendini bilen ve kendisine sahip çıkan Türkiye için.

Umarım yanlış bir şeyler söylememişimdir. Birilerini bilmeden kırdımsa veya yazılmaması gereken şeyler yazdımsa affola. Tekrar hepimizin Zafer Bayramı'nı kutluyorum. Bu vatana gönül vermiş herkesi saygıyla anıyorum.
sözlükteki kız erkek konulu başlıklara entry girmemizden başka konulara eğilemeyişimizin sonucu. *
yeni bir zafere ihtiyacımız olduğunun göstergesidir.
sözlük ve yazarları adına üzüntü duyulan durumdur. insanın bari bir gün için kısır tartışmaları bırakın diyesi geliyor.
yalandır.

işte kanıtı;

(bkz: 30 agustos 2008 fenerbahce istanbul b b maci)
**
30 ağustos zafer bayramı başlığına bakmayı akıl etmemektir.

hazıra alışmış ergen bünyenin önünde bişey görmediğinde vereceği tepkidir.
arkadaşım türk değilmisin sorusunu akıllara getirir. madem göremedin, buraya yazıp başlık açabildiğine göre yazarsın demektir. açıver bir başlık. popülist diyen olur, milli duyguları kabardı diyen olur siktiret. sen açmış olursun, en azından 30 ağustos'un zafer bayramı olduğunun bilincinde bir türk genci olarak kendi adına, sözlük adına bişeyler yapmış olmanın huzuru olur içinde. o yapmıyorsa, bu yapmıyorsa sen yap(!) klavye eline yapışmıyor kimsenin.
aramaya inanmadığı için kişinin başına gelebilecek bir hadise.