1. .
  hazır sözlüğümüz de var, artık durmadan zirve yapalım, insanları bıktıralım, yeni insanlar tanıyalım, çevremiz genişlesin, ufkumuz genişlesin, yiyelim içelim biz de genişleyelim diyen yazarların benimsediği bir görüştür.

  (bkz: sezon kapanısı zirvesi)
  2 ... trinfr
 2. .
  (bkz: can)*
  2 ... devedikeni
 3. .
  sözlüğün aslında bir paylaşım alanı olduğu düşünülürse ve her türlü fikir, duygu ve düşünceyi diğer insanlar ile paylaşmak maksadıyla sözlüğe geliniyorsa, bu paylaşımın daha da üst seviyeye çıkması için yapılan zirvelerin de sözlüğün amacına uygun olduğunu düşünen yazar görüşüdür.
  1 ... devedikeni
 4. .
  mantıklı söz
  -1 ... karga
 5. .
  (bkz: uludag sozluk tavla zirvesi)
  ... trinfr
 6. .
  (bkz: sanat toplum içindir)
  ... pafküf
 7. .
  sözlük mü zirve içindir, zirve mi sözlük içindir tartışmalarına yol açabilecek görüş.
  1 ... yasak merve
 8. .
  (#418949)
  2 ... morfin
 9. .
  Sözlüğü arkadaşlık sitesine dönüştüren bir zihniyetin ürünü.Öyle ki mesajlaşmalar ardından asosyal miyiz sorusu,hemen ardından sosyalleşelim ayakları ve zirveler.iyi güzel ancak her şeyin bir ölçüsü olmalı.
  Her aklına geldikçe zirve düzenleme ihtiyacı hissetmek sözlüğü amacından saptırdığı bir gerçek.Tabi ki yazarlar arası sosyalleşme güzel ancak her buluşmayı bir zirve olarak nitelendirmek ve sözlüğü zirveler için bir araç olarak kullanmak bizi arkadaş sitesi olma yolunda hızla ilerletiyor.Zirve de artık yozlaşan bir kavram oldu.
  Yakında profillerimiz de olur.Yonja'yla da kardeş oluruz.Gerçi yonja da bile bu kadar samimi duygular yaşamıyoruz ya.Belki ileride vizyonumuzu değiştiririz.
  4 ... italiano