bugün

(bkz: su uyur sözlük yazarı uyumaz)

edit: başlık başıma kalmış.

tanım: sözlük yazarlarının uyku süreleridir işte. nasıl bi anketse artık.
usbiak- uludağ sözlük bilimsel araştırmalar kurulu iş başında.
taş çatlasa, beş saattir. online listesi, en kör saatlerde bile doludur. "sabahın seher vaktinde ali'yi gördüm ali'yi" diye bir türkü vardır. sözlükte, bu türkü hep geçerlidir. sabahın seher vaktinde ali'yi bile görürsünüz.
(bkz: anket doldurmanin dayanilmaz hafifligi)
biraz dershane biraz radyo yayını biraz clup dj liği geride kalan uyku saati maksimum ikibuçuk saat artı otobüs yolculuğu ile beraber üç buçuk saate tekabül eder.
(bkz: sadece aptallar 8 saat uyur)
5 ya da 6 saat olduğu tahmin edilen çıkarımdır. *
4 saatin ideal, 6 saati geçirmenin ise lüks olduğunu düşündüren süredir.
uyku uyku dedikleri
bir afyondur gülüm
antalyaya giderken
ugrarsin oraya
biz hasret kaldik antalyaya
kaleicine ne saati
ne dakikasi
uykunun bir salisesine bile
acem mülkünü feda ederiz
o derece
bir uykusuya
bir patlican receline
bir de beyaz karpuza hasretim
hain felek kahpe felek
kıcına kına yak behey dümbelek

mülayim hadesten bildirdi
(bkz: uykusuz)
bütün gece oturup, sözlük ve fm 2008 arasında mekik dokuduktan sonra öğlen saat 1 sularında yatıp akşam 7 gibi falan kalkmak. çok pis sakata gelicem bigün ya dur bakalım. gece otur gündüz uyu bakalım nereye kadar.
(bkz: çok)
3 saat.

(bkz: beşik sallamak)
uyku süresi önemli değil, farklı safhalardaki süreler daha önemli diyerek geçiştirmek istediğim durumdur.
(bkz: bir hacıyatmazın anıları)
4 saat.

(bkz: yok mu arttıran)
bazen 0 bazen 12 saat, ortalama kök üç.
gafil yazarların bir ömürdür bu süre. yaşam denen uykudan kaldıran ölümü tadınca "eyvah" şeysisinin tanımını yaparlar o vakit.
belli bir süresi olmamasına rağmen sözlüğün gün içinde ki performansına bağlı durum. şöyle izah edeyim, eğer ki ilgi çekici gündem yaratan konu başlıkları bol muhteviyatta ise uykudan feragat uzun sürebiliyor. yok eğer abazan içerikli başlıklar genel de hakim ise göz kapakları istem dışı zaten kapanıyor.
sözlükçülerin genellikle 3-4 saat yazmasıyla beni korkutan, pek muhterem sözlük yazarlarımızın sağlıklarından dolayı endişeye düşüren sürelerdir.

millet japon olmuş, 3-4 saat uyuyarak yaşayıp milletine faydalı olmak için icatlar gerçekleştiriyor galiba. e tabi herkes benim gibi öküz mü afedersiniz kıçı devirip yatsın.

(bkz: uyumak yok yola devam)
5 saat yatakta 19 saatte ayakta toplam 24 saat.
haftada 5 saat.*
5-8 saat dilimi arasında (bkz: seç beğen al)
benim için gerçekten günlük uyuma süresidir. Çünkü ben ve bir tekim sözlük yazarı arkadaşlar gündüz uyuruz. Biz vampr miyiz lan acaba? Aynaya bakıp geliyorum.
mumkun oldugu kadar az uyumaya calisirim. herkese de bunu tavsiye ederim. olunce doya doya yatmayacak miyiz nasil olsa ?

bir de saclarindan muzdarip sairimiz mehmet akif'in konuyla alakali guzel bir siiri vardir cok begenirim.

"dolas da yirtici aslan kesil, be hey miskin !
nicin yatip, koturum tilki olmak istersin ?
elin kolun tutuyorken, calis, kazanmaya bak !
ki artiginla gecinsin senin de bir yatalak."
final dönemi ile son dönemece girdiğimiz şu günlerde ortalama 3 saate düşmüştür.

(bkz: tüm gece gitar çalmak)
güncel Önemli Başlıklar