bugün

football manager isimli menajerlik serisinde, sözlük yazarlarının takımlarıyla oluşturdukları kadrolardır. sözlükte football manager hastası yüzlerce, hastası olmasa da oynayan binlerce yazar olduğunu düşünürsek; yazarların gövde gösterisi yapması için oldukça müsait unsurların başında gelir, göt edecem lan hepinizi! *
başlığı football manager ile sınırlandırmaya gerek yoktur; cm 01-02 oynayan sözlük yazarları da belirterek, çekinmeden paylaşabilirler kadrolarını. ayrıca diğer yazarların, fm 2009 daki genc yetenekler gibi bünyeleri keşfetmesine de katkı sağlayacaktır bu kadrolar.

efendim elimde fm kalmadığından ötürü, championship manager 08 oynamaktayım. benim bildiğim cm 05'ten sonra oyun çıkmadı, ama bildiğin menajerlik. anlamadım valla.

takım: liverpool

kadro:

jose reina - kaleci - 13.8m - 92
itandje - kaleci - 7.2m - 81
john arne riise - defans - 7.6m - 85
jamie carragher - defans - 11.0m - 92
fabio cannavaro - defans - 6.9m - 92
sergio ramos - defans - 13.8m - 91
steve finnan - defans - 8.0m - 89
alvaro arbeloa - defans - 8.7 - 87
philip lahm - defans - 13.8m - 91
mascherano - defans - 18.6m - 93
lucas - orta saha - 13.5m - 90
xabi alonso - orta saha - 19.0m - 95
steven gerrard - orta saha - 23.7m - 99
arjen robben - orta saha - 23.7m - 94
yoan gourcuff - orta saha - 13.3m - 85
david villa - forvet - 23.2m - 92
fernando torres - forvet - 23.5m - 98
lionel messi - forvet - 23.7m - 98
dirk kuyt - forvet - 13.2m - 88

şimdi fark ettim çok fazla defansım varmış; fakat çok sakatlık oluyor, bunun az geldiği dönemler var. göreve geldiğimizden beri, istatistiklerimiz efendim,

yaşım 30'muş, ability şeyim 99 olmuş. rakip teknik direktörüm sven goran erikssonmuş. reytingim "en başarılı hoca" olmakla birlikte, taktiğim 5-3-2 tek top oynamaymış.

liverpool donu altında çıktığım 297 maçta 200 galibiyet 54 beraberlik 43 mağlubiyet almışım; averajım +384'müş, oha. kazanma yüzdem %67 gibi, düşük bir rakam. maaşım da 36 bin dolar lan ahey. premier lig macerasında 17 maçta 42 puanla lideriz, arkamızdan 40 puanla arsenal gelmekte, 13 galibiyet 3 beraberlik 1 mağlubiyetlik, geçen sezonlara göre çok başarılı sayılabilecek bir performansla geldik buralara.

premier lig

göreve geldiğimden bu yana, 5 sezonda; 1 manchester united, 1 liverpool, 3 arsenal şampiyonluğu var.

fa cup

göreve geldiğimden bu yana, 5 sezonda; 1 arsenal, 1 liverpool, 5 arsenal şampiyonluğu var.

lig kupasi

göreve geldiğimden bu yana, 5 sezonda; 1 manchester united, 1 tottenham, 1 bolton, 1 liverpool ve de 1 arsenal şampiyonluğu var. 2012 yılında ikinci olmuşuz ayrıca bu kupada.

sampiyonlar ligi

göreve geldiğimden bu yana; 5 sezonda, 2 chelsea, 2 liverpool, 1 manchester united şampiyonluğu var. arsenal, manchester united ve liverpool olarak birer tane de ikinciliğimiz var. juventus ve barcelona'da ikinci olarak adını yazdırmış buraya. son finalde barcelona karşısında alınan 1-0'lık galibiyetle müzemize götürdük bu kupayı.

velhasıl kelam, 6 seneye yakın zaman; 5 kupa toplamışız. pek iyi gözükmese de gayet güzel bir rakam; zira bu oyunda genç yetenekleri çıkarıp ortalığın amına koyma şansınız pek yok, görüyorsunuz; arsenal hegamonyasını kırmaya çalışıyorum 5 yıldır. benim öküzlüğüm mü? hayır. istanbulspor'u mourinho'nun çalıştırdığı bir oyunda, liverpool ile 6 yılda 5 kupa gayet iyi. *
güncel Önemli Başlıklar