1. 1.
  Sözlükte an itibariyle uygulanan durumdur. Efendim neymiş? "her türlü yayın organı" cümlesinden hareketle sevgili hukuk bilgini arkadaşlarımız, "sözlükte dahildir" demişler, ve bizide bu yasakların içerisine gömmüşlerdir.

  Aslında durum zannedildiği gibi değildir. Yüksek seçim kurulu, yayın kuruluşlarının seçim günü uyacakları esasları belirlemiştir.mesala, 3984 Sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayınları Hakkında Kanunun 32. maddesi şöyle der; "Seçim dönemlerindeki yayınlara ilişkin usul ve esaslar kanunla Yüksek Seçim Kuruluna verilen yetkiler çerçevesinde Yüksek Seçim Kurulu tarafından düzenlenir. Üst Kurul, radyo ve televizyon yayın kuruluşlarının seçim dönemlerindeki yayınlarını Yüksek Seçim Kurulunun kararları doğrultusunda izler, denetler ve değerlendirir."

  Evet, yani televizyon ve radyolara "yüksek seçim kurulu ne derse onu yapacaksınız" denilmektedir.

  peki biz radyo muyuz? Yoksa bir televizyon mu?

  Gelelim internet meselesine...

  internet dünyası içinde yiyeceğimiz naneler ile ilgili anayasada "bilişim suçları" kapsamında değerlendirilir.Bu bilişim kanunları arasında "Seçim dönemlerindeki yayınlara ilişkin usul ve esaslar kanunla Yüksek Seçim Kuruluna verilen yetkiler çerçevesinde Yüksek Seçim Kurulu tarafından düzenlenir." şeklinde bir ibare olsa sözlük moderatörlerine haklısınız derdim, Ama yok.

  Yahu adam zambiya'dan propaganda yorum vs. içerikli bir web sitesi hazırlasa ne yapabileceksiniz? saçmalık!...
  13 -6 ... secretcode
 2. 2.
  bir an önce düzetilmesi gereken durum.Hukuk konusundaki moderatörler ile tartışmaya açığım.
  2 -1 ... secretcode
 3. 3.
  (bkz: genç yazarlar rahatsız)
  3 -1 ... filleri kurtaran adam
 4. 4.
  gelişmeler kısmında "Bu yasaklara aykırı entrylerin girilmesi, entrylerin silinmesi ve yazarının bir yaptırıma uğraması ile son bulacaktır." gibi yanlış bir uygulamanın üzerine bir de tehditvari cümleyle inanılmaz sahiplenilmiş uygulama.Kim kardeşim bu sözlüğün hukuk sorumlusu? gelsin karşıma..
  4 -2 ... secretcode
 5. 5.
  hala uygulamada olan yanlış olan durum.
  1 -3 ... secretcode
 6. 6.
  yoğurdu üfleyerek yemenin faydasına inanan kesimin doğruyu yaptığını zannettiği saçmalık.
  Ben olsam aynı şekilde aynı saçmalaığı yapardım. tedbirli olmak iyidir.
  2 ... karga
 7. 7.
  (bkz: kırarım bu sözlüğü)!
  1 ... dabaddah
 8. 8.
  internet ortaminda varliğini sürdüren sözlüğün hukuki yapısının moderasyon tarafından atıfta bulunulan 298 sayılı seçimlerin temel hükümleri ve seçmen kütükleri hakkında kanun da tarif edilen kurumlardan biri olmadığını, hukuken tanımı dahi olmayan bir oluşum olduğu ve bu yüzden alınan bu kararın baştan gözden geçirilmesi gereklidir.
  bu sebeble, moderasyon tarafından alınan karara gerekçelendirilen ilgili 49. ve 80. maddelerin hukuken sizi, bizi bağlamadığıda dikkate alınmalıdır.
  hukuki boyutun ötesinde saat 09.00 dan beri evimin onunden bangır bangır geçen isçi partisi, ak parti ve chp seçim otobüslerinide düşününce sanırım hukukun üstün menfaatleri seçimlere çoktan yenilmiştir,
  biz burda iki lafın belini kırsak az bile yapmış oluruz.
  1 ... gameguru
 9. 9.
  (bkz: mahkemede gote girecek entryler)
  ... peyderpey
 10. 10.
  herkesin kendi sitesinde ihlal ederek ortak olmayacağı saçmalıktır.
  ... karga