bugün

(bkz: naaptım lan ben)
dünyadaki ilk türkoloji enstitüsünü kuran budapeşte üniversitesi'nin sözlükoloji enstitüsünü kurarak, destekleyeceği kampanyadır.
21. yüzyıla girerken gorunce yuzumde tebessüm uyandırmış kampanyadır. 21. yüzyıla gireceğimiz şu günlerde macarca nın ve macar halkının önemini/etkisini iyi kavrayan,gören insanların olması son derece mutlu etti beni de; bu yüzden arkalarındayım bu kampayayı başlatan arkadaşların ; macarları da cok severdim zaten. Böyle bir yakınlık oluyordu hep aramızda ne zaman Macar biriyle tanışsam.

not : 21. yüzyıla zaten girmişiz lan, haydaa olmadı şimdi.
laf olsun entry dolsun diye önerme yapmaya örnektir.
(bkz: türkce nin suyumu cikti)
(bkz: iyiydik böyle)
bana ''kargadan baska kus ugandacan baska dil tanimam'' dusturunu söyleten baslik gibi formatin az daha canina okumama neden olacak kampanya. * *
yalan olmuş kampanyadır.
(bkz: dil)
(bkz: sözlük)
(bkz: dilini eşek arısı soksun)
(bkz: turkceye ne oldu ki)
bazı yazarların türkçe olarak yazışırken birbirlerini anlama zorluğu cektiklerinde akla gelen önerme
macar kızlarının namını duymuş veya pratikte görmüş kişilerin savunacağı eylem.
(bkz: sözlüğün dili kuş dili olsun)
sözlük dilini başka dillere devşirmeyi amaçlayan düşüncenin ürünü olan kampanyadır.

benzerleri için, (bkz: geceleri sözlük dilinin osmanlıca olması)
macar insanlarının sözlük aclığını gidermek amaçlı kampanya.
ülkemizde hasta olduğumuz, binmek için birbirimizi ezdiğimiz macar malı ikarus marka belediye otobüslerinin sayısını arttırmak için söylenmiş sabotaj amaçlı ortaya atılan fikirdir..
sözlüğün dilinin değiştirilerek ,macarca olmasını amaçlayan kampanyadır.