bugün

anlam veremediğimiz hadise,,bu ortamın insanları küçük düşürdüğüne kanaat getiren zihniyetin yaptığı anlamsız eylem.
(bkz: çok konuşmak)
bir dönemin sıkıntısı ile yapılmış bir açıklamadır.kişinin biraz dinlenip öyle karar vermesi sevdiği şeyi birden reddetmemesi gerekmektedir.
(bkz: tarih bilgisi)
(bkz: evrim teorisi)
(bkz: dunya ile ilgili bilgiler)
(bkz: mesleki terimler)

gibi bilgilerin eksikliğinden dolayı yazılan bir hezeyandır, fakat bu yazıların doldurulması ile misyonunu yitirmiştir.
bilgi oluşumu ve paylaşımı zamanla olacak bir şey.herkesin harıl harıl yazması zaten bir utopyadır. gerektiği yerde eğlenceli entrylerle insanların birikimleriyle güzelleşecek , cevrelerinden duydukları gördükleri oluşumlarla desteklenecek;gerektiği yerde toplum sorunlarından ve yaşam standartlarından bahsedilecek ;gerektiği yerde alkışlanması gereken sanatcıların sanatından ve onların biyografisinden bahsedilecek. bunların hepsi zaman akışıyla birlikte yön bulacak. yalnız terbiyesizlik hiç bir şekilde kabul görmeyen bir davranış. eğer bir sorun varsa ikinci nesil birinci nesil kalite şu bu bunların hepsi bu sorunla bağdaşlaştırıldığını açıkca gözler önüne sermekte kanımca...
evet katılıyorum (bkz: çok konuşmak) * :)
en kolay yolu seçmektir sözlüğü bırakmak... kalıp mücadele edeceğine, benim hayat standardım iyi ben iyi kazanıyorum deyip gitmek... üzüldüm...
dikkat ediniz sozlugu bırakan sadece sıradan normal bir yazar değil. en cok entry girenlerden en cok vakit harcayanlardan en cok emek sarfedenlerden ve o bir moderator. yani bir yazar bırakmadı sozlugu bir moderator bıraktı. umarım işin ciddiyetini anlamışsınızdır ve kendisine buradan seslenmekteyizdir... sözlüğün ilkini başrol olanını da klonunu da gordük geçirdik.. onlar da bu yolardan geçti ama herşey bir anda istediğin gibi olmuyor zamanla olacak şeyler bunlar birikim kalite istiyorsak bunun için savaşmalıyız bırakıp gitmemeliyiz. amacımız sözlüğe ve topluma okurlarımıza bir şeyler vermekse kazandırmaksa savaşmalıyız...

daha dün zirve planları yaparken bu büyük bir darbe oldu sozluk adına. üzüldüm bile diyemiyorum yıkıldım...
emek veren insanın , emegini verdigi şeyin ne demek oldugunu düşümeden yapacagı eylemi ifade tarzıdır. sonu pişmanlık olacaktır. yanlış olacaktır. emek harcanılan degerlidir. degerli olan şeyler için savaşılmalıdır. evernde hiç birşey yok ki savaşılmadan kazanılsın ve degerli olsun. savaş yılgınlık ile kaybedilir. kazanan yılgınlık kaybettigin emeklerin ve sen olursun. bir gün mutlaka pişmanlık gelir, uykunu alır. yapmamak lazımdır.
legal olarak tanım; sözlük'ten çeşitli nedenler yüzünden soğumasından dolayı artık sözlüğe okur ve/veya yazar olarak girmiyeceğine karar veren yazarın beyanıdır.

biraz forum tadında olacak ama olsun;

şu ana kadar bi çok yazar söz konusu başlığa gayet mantıklı entryler girmiştir. ben biraz daha farklı bi konuya dokunacam;

uludağsözlük'ün ilk açıldığı zamanki halini hatırlıyo musunuz?

başlık

selin17f

entry

s.kmek istediğim yazardır.

bu yazarlardan, sadece 1,5 ay gibi kısa bir sürede buralara geldik. passiflora'nın - ki nickinin altına yazdığım gibi, sözlük hayatımın en iyi moderatörüdür- yanıldığı bi nokta var. sözlük aslında iyiye gidiyodur. biraz yavaş da olsa öyledir. eminim 3-4 ay sonra bahsettiği başlıkların hiç biri olmayacaktır. ama sabredememiştir. sözlük için en büyük kan kaybıdır.
başka bir başlık altına yazdığım entryi başlık formata uygun olmadığı için silindiğinden buraya yazıyorum : (bkz: olen olur kalan saglar bizimdir)
pireye sinirlenip yorganı yakmaktır. bu kişinin bir de moderatör olması olayın vahametini daha da artırmaktadır. passiflora arkadaşımız beğenmediği kişileri bıraktırması gerekirken, kendisi bırakmıştır sözlüğü ve bir çok kişiye göre de yanlış yapmıştır. umarız vazgeçer, çünkü sözlükte yol gösterecek, işi bilen insanlara ihtiyacımız var...
(bkz: bırakınız gitsinler bırakınız yapsınlar)
bir provokatör olarak cumhuriyet gazetesi başlığımın anlam veremediğim bir biçimde sol frame'den indirilmesi sonucu samimi olarak başladığım eylem.