1. 1.
    miraç taha nın parçasında geçen. soykırım iddialarına verilebilecek belki de en güzel cevaptır.
    4 -2 ... cacaron
  2. 2.
    şayet soykırım yapılsaydı günümüzde ermenistan diye bir devletin varolmayacağını açıklayan söz dizisi.
    1 ... cacaron
  3. 3.
    doğru olabilecek sözdür...

Amacın Dört T kuralı olduğunu lisedeki tarih hocam söylediğinde pek anlamamıştım, yaş ilerledikçe ve ermeni konusu gündeme geldikçe ve konuya kafa patlattıkça daha iyi anlıyorum nekadar haklı olduğunu ...

Dört T şeklinde adlandırılabilecek olan plan şu dört kavrama dayanmaktadır: Tanıtım, Tanınma, Tazminat ve Toprak... Yani, sözde Ermeni sorunu tüm dünyada terör yoluyla "tanıtılacak", sözde iddialar dünya kamuoyunca kabul edilip Türkiyece "tanınacak", sözde soykırımdan dolayı Türkiye'den "tazminat" alınacak ve "Büyük Ermenistan" rüyasını gerçekleştirmek için gerekli olan "toprak" Türkiye'den koparılacaktır!...

Hayal kurmak bedava...
    ... nebee
  4. 4.
    sözün kralıdır. bu günlerde "keşke yapaydık da hiç değilse delikanlı gibi suçumuzu çekerdik" dedirten cümlenin arkasından gelebilecek büyük söz.

(bkz: lafı gediğine oturtmak)
    -1 ... gececi70
  5. 5.
    içimizdeki ve dışımızdaki ermenilerin idrak etmesi gereken gerçek.
    2 -1 ... protest sanayici
  6. 6.
    (bkz: hassiktir diyoruz hassiktir)
    2 -2 ... hayatin anlamini arayan adam
  7. 7.
    bunu diyenin, övündüğü şeye bakmak gereken hadise.
    -1 ... kuntoldi
  8. 8.
    okullarda verilen garip eğitimin sonucu oluşan beynin düşünsel özellikleri bu başlıkta tam olarak görülüyor desem yeridir. kendi ile sürekli övünen-acınası- insan ülkesinin an itibari ile daha gelişmemiş-sömürülen bir ülke olduğunu görmüyor mu? ee nerde senin büyüklüğün? arkadaş, bence sen biraz beyinini çalıştır.
    1 -2 ... yerli anestezist pisikopat
  9. 9.
    elinden gelseydi,ama Allah nasip etmemiş.
    -2 ... de lege ferenda
  10. 10.
    sözde soykırım yalanlarına inanan ve bunu savunan her kendini bilmez sahısa söylenecek yerinde bir sözdür.
    2 ... anonim kalan