bugün

önemli olan nasıl hissettiğimiz. o kadar eksik yanlış var ki bu ülkede. belki bu listede en sonlarda kalır.
Kesinlikle kolay yolu olmasi gereken şeydir. E-devlet sifresiyle turkiye.gov.tr'den herkes öğrenebilmeli mesela.
nüfus müdürlüğünde bir tanıdığınız varsa eğer bal gibi de araştırılabilir durum. fakat en fazla 1850'li yılların ortalarına kadar gidilebiliyor.
Arastirmak için emniyetin bilgi sistemi kullanılabiliyordu bundan 6-7 sene öncesinde kolay değil. Şimdi daha da sıkıntı artık ankara Cumhuriyet arşivlerine taşındı. Benim baktığım dönemde universitede okuyordum bir heyecan bir merak ama o da ne baba ve anne tarafı normalde Konyalı benim. Soy ağacında en son babamin Antalya akseki yoruklerinden olduğu çıkmıştı annemin bir ara bitlis ahlat'ta büyük büyük büyük... babaannesi çıktı şahsen 1910-1915 dönemine tekabul ediyor tecir zamaninda yurtta kalmak için Türk kimliği alan kripto Ermenilerden olmasi olasi gibime geliyor. Evde soğuk savaş bile acmistim bir dönem ne saçma ama yaptım kimsiniz bilelim cCc aauuu diye uludugumda en son annem üstüme yürüyordu. Ne sacmaliyorsun sen benim ailem konyanin manavlarindan babanda vardır bozukluk varsa diye.
Ben denedim, sonra Nereye kadar eski gidebilirsin dedim kendi kendime ve vazgeçtim.
soya fasulyesi bulmak kadar zordur.
güncel Önemli Başlıklar