1. 1.
  Günlük kotanın sınırını daha belirlememişler.

  "HABER MERKEZi- içişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık işleri Genel Müdürlüğü, yoğunluktan dolayı 'Alt-Üst Soy Sorgulama' hizmetini geçici olarak durdurmasının ardından yaptığı açıklamada, uygulamaya günlük kota getirdiğini belirtti.

  Gazete Habertürk'ün haberine göre, bakanlıktan yapılan açıklamada, "Günlük belirli bir kota açacağız" denildi.

  GÖRÜLMEMiŞ iLGi

  Önceki gün saat 14.00’te hizmete giren uygulamadan gece 02.00’ye kadar yaklaşık 200 bin vatandaş soy bilgisinin çıktısını aldı. Gece sakinleşme beklenirken sistem 02.00- 04.00 saatleri arasında en yoğun anını yaşadı ve 2 saatte 110 bin çıktı alındı.

  SABAHA KARŞI KOTA KARARI

  Sistem, saat 04.00’ten sonra yoğunluk nedeniyle askıya alındı. Nüfus ve Vatandaşlık işleri Genel Müdürü Sinan Güner, hizmetin bu ölçüde ilgi görmesini beklemediklerini belirterek, “Toplamda 310 bin sorgulama çıktısı verildi. Böyle bir kapasitenin yürütülmesi imkânsız” dedi.

  Kapasite tespit çalışmaları yapıldığını kaydeden Güner, “Soy sorgulama için günlük belirli bir kota açacağız. ‘Bugün bu kadar’ diyerek ertesi güne aktaracağız” dedi.

  'NEYLE KARŞILAŞACAKLARINI MERAK EDiYORLAR'

  Güner, “Vatandaşlara hak vermek lazım. Neyle karşılaşacaklarını merak ediyorlar. Vatandaş biraz sabretsin. Anne ve babalarıyla daha fazla konuşup onlara sorsunlar. Biz hizmetimizin arkasındayız. Ne zaman açılacağı ile ilgili net tarih vermek çok zor. Kısa zamanda açılacak” dedi.

  'VATANDAŞ MÜNAKAŞA ÇIKARTIYORDU'

  Sinan Güner, Alt-Üst Soy Sorgulama Uygulaması’nın neden hayata geçirildiği sorusunu “Bu hizmet zaten vardı. il ve ilçe nüfus müdürlüklerinde dilekçe vererek, randevu alarak zaten talep ediliyordu ve oldukça fazlaydı. Kanunların el verdiği ölçüde anneanne, dede, torun gibi bilgilere ulaşmak mümkün. Daha önce vatandaş yan soylarını da öğrenmek için dilekçe veriyordu. Yetkililerin bu bilgileri vermesi yasak. istediklerini alamayan vatandaş münakaşa çıkarıyordu. Bu sorunları çözmek istedik.” sözleriyle yanıtladı. "

  https://www.artigercek.co...amasina-gunluk-kota-geldi
  5 ... bahtsizliseli
 2. 2.
  kırk yılda bir hizmet veriyorlar ona da kota koyuyorlar. bence günlük 1603 kişi baksın, kafanız ağrımaz.
  5 ... bay sakal
 3. 3.
  Ee gene aynı şey olacak. Soy ağacına bakan yine bakacak ve kotayı dolduracak.

  Bu arada 310 bin çıktıyla koca devlet sitesi mi çökermiş amk? Bir aylık fazladan server kiralamak ne kadar zor oldu allasen.
  2 ... empiree
 4. 4.
  Youtube gebersin gitsin sizin hesaba göre.
  5 ... bir burcu geldi gecti burdan
 5. 5.
  iyi en azından vergi gelmemiş.
  3 ... leyte
 6. 6.
  Daha devlet sitesi yürütmeyi beceremiyosunuz yerli vatsap yerli yutup yerli feysbuk yapcanız he canım he.

  310 bin kişi çıktı almış, vaaayy amk sayıya bak ne kadar fazla.

  Yemin ediyorum milletin aklıyla dalga geçiyosunuz, rezilliğinizin farkında değilsiniz.

  Vergi alın amk kotayı falan siktir edin. çözüm az insanın girmesi çünkü, aynı anda milyonlarca insana hizmet sağlayabilecek altyapıyı kim napsın dimi ?
  2 ... biralextenfazlasi
 7. 7.
  uygulamaya giriyorum şu yazıyor " Kurum sistemlerinde yapılan teknik bir çalışma nedeniyle hizmet sunulamamaktadır. "..

  Hafta sonu diye tatil mi yapıyorlar. Bune perhiz, bu ne lahana turşusu! Devletin sistemi bu kadar dandik mi? Canımı sıktı ameka.
  ... acilin ben doktorumm