1. 1.
  Amerikancı kafası bu kadar oluyor.

  ingilizlerin, Fransızların ve diğer kapitalist Avrupa'nın sömürdüğü ülkelere söz yok. Afrikayı tüketti adamlar toprağında ot yeşermez yaptılar, dilini dinini kültürünü her şeyini ezberlettiler sorun yok

  Sovyetler komünizm sebebiyle orta Asya'ya zarar vermiş.

  Zaten kapitalizm/liberalizm çok böyle tatlı, sevecen görüşler gittikleri her yere güzellik götürüyorlar. Irak'a hep demokrasi özgürlük götürdüler, Suriye'yi mutluluğa ulaştırdılar.

  Tek suçlu komünizm.

  Eleştirmek tabi ki güzel. Eleştirelim kapitalizmi de komünizmi de.

  Ama bunlara liberalizm diyince başlıyorlar övmeye mükemmel bir görüş işte medeniyet, özgürlük, gelişmişlik...

  Sol tarafa gelince ağbi Sovyetler işkence yaptı ağbi, orta Asya'yı sömürdü bir kere tamam mı...

  Aynen zaten tek suçlu dünyanın böyle olmasında komünizm.
  1 -3 ... keyf kahyasi
 2. 2.
  okuma yazma oranı %5 bile olmayan Kazakistan'da bunu %95'in üstüne taşıyıp Kazakistan gibi bir ülkeden dünya edebiyatçısı çıkartmış olması olabilir.

  ya da Rus çarlığı döneminde mal gözüyle bakılan kadınlara inançsızlık hakkını tanıdığı zaman 1920'lerde Özbek kadınlarının meydanda toplantıları çarşaflarını yakması olabilir.

  Rus çarlığı döneminde insanların hastalıktan, açlıktan öldüğü coğrafyadan uzaya ilk insanı göndermesi, dünyanın en büyük ekonomisi haline getirmesi olabilir..
  1 -1 ... napesend
 3. 3.
  kril diyo daha.amk latin alfabesine geçen kazakistan milli ve yerli alfabeyemi geçiyo o kafaya göre.aklınızı sikiyim sizin.
  rusya tıpkı ilgiltere gibi gittiği yerleri sömürmesine rağmen oraların gelişmesiğnide sağlamıştır.karşılıklı faydaya dayanır.o ülkeler mağra devrinde değilse rus yönetimi sayesindedir.parayala alaksı yok.yoksa çok daha fazlası suudilerde.ama hale kabile.orta asya çok daha medenidir.
  ... porno izlemeyen ergen