1. 1.
  sosyalizm mi kaldi amk kalesi olsun.
  tanimi da yapak: bir alamut kalesi degildir.
  3 -4 ... yan cizdim
 2. 2.
  kuzey kore, vietnam, laos gibi 8. sınıf ülkelerdir. sosyalizmin tutunabildiği ülkeler bu seviyede iken türkiye sosyalistlerinin ilerici geçinmesi insan aklıyla aleni taşak geçmelerinden kaynaklanmaktadır.
  3 -1 ... gaspirali
 3. 3.
  kübadır. lakin küba'dan kaçanlar o surları delik deşik ederek kevgire çevirdikleri için kale olarak görmekte abesle iştigaldir.
  1 -1 ... tarikbedri
 4. 4.
  konya, erzurum, rize de olabilir.*
  1 -1 ... keratakonus
 5. 5.
  türkiye için koç grubu.. solcu aydınlarımız koçu, hükumetin mali teftişine karşı koruyup, otelinin kapısını bize açarak devrimci gençliğin yanında oldu şeklinde komik bir gerekçeyle daha düne kadar emperyal güç, sermaye, sömürücü düzenin ögesi olan bu grubu göklere çıkarmaya başladı. koç bu devrimci gençlere kapılarını açınca, emeğin halkın ve hakkın yanında yer almış oldu ve sömürgeci, sermaye nitelemelerinden beri bir şekilde zemzemle yıkanmış tövbe suyu dökmüş oldu. türkiye böyle komik bir ülke işte..
  -1 ... kecaspy
 6. 6.
  yıllarca lev yaşin tarafından korunmuş kaledir.

  (bkz: Lev Yaşin)

  http://tr.wikipedia.org/wiki/Lev_Ya%C5%9Fin
  2 ... kurtcebe noyan
 7. 7.
  kemalistleri solcu sanan herifleri gün yüzüne bir kez daha çıkaran sol içerikli başlıktır.
  koç holdingi sol değil kemalistler sahiplenmektedir.
  sol hep holdinglerin karşısında olmuştur.

  sosyalizmin kalesi ileride bütün dünya olacaktır. insanlığın kaçınılmazıdır sosyalizm çünkü kapitalizm kendi kendini tüketen bir sistemdir.
  şu anlık kuzey kore, vietnam, venezuela, küba gibi ülkelerdir ve bu ülkeler çoğu kapitalist ülkelerden daha iyi durumdadır ki emperyalist basına kalsa bu ülkelerin şimdiye açlıktan ölmüş olması gerekirdi. emperyalist basından değil doğrusundan öğreneceksin, bu ülkelerdeki insanlar refah içindedir.
  2 -2 ... godspeed you black emperor
 8. 8.
  küba gibi kültürel-ekonomik ve açıdan güçlü, kuzey kore gibi askeri açıdan aşırı güçlü, laos-vietnam-transdinyester gibi türkiye'den daha kötü durumda olmayan sayılı ülkelerdir.
  2 ... jaime vega
 9. 9.
  kuzey kore, laos gibi 230984720938403284201. sınıf ülkelerdir. küba'yı saymadım çünkü oranın halkının %60'ı kayıkla, sandalla florida'ya kaçmış durumda.
  -1 ... vivent una moriuntur soli