bugün

(bkz: yok ebenin)* (bkz: ali sami)

saçma sapan bir fikirdir. sosyalizmi şeytan göstermek için içselleştirilmiş anti semitizmi kullanmaktır.

işin komik yanıysa, "yahudi oldukları iddia edilen önemli sosyalistler" listesindeki insanların neredeyse hiçbiri wikipedia aramasında sonuç vermemesidir.
--spoiler--
marks ta yahudiydi
--spoiler--

marks'ın yahudi olduğunun söylendiği, ilginç iddia. marx yahudi bir ailenin oğluydu. fakat; marks'ın yahudi olduğunu söylemek, gerçekten gayet gülünç bir iddiadır.
--spoiler--
marks ta yahudiydi
--spoiler--

--spoiler--
marx ın allahsızlığı açıktır
--spoiler--

(bkz: bi toparla sonra konuşalım)
marx'ı finanse eden fredirch engels'dir. kendisi marksizmin yaratıcısıdır fakat hayatını büyük bir bölümünü burjuva olarak geirmiştir ama bu onun sosyalizme katkılarını göz ardı etmek anlamına gelmez. bir de sanırım bu yeni moda oldu. her şeye yahudilere bağlayalım, her şeyin suçlusu onlar. nerden çıktıysa artık? bu arkadaşlara diyebileceğimiz tek şey; hitler gibisin kardeşim.
Yahudi
özel, isim Arapça yeh°d³

Hz. Musa'nın dinine bağlı olan kimse, Musevi.

http://www.tdk.gov.tr/TR/...D947CDE&Kelime=yahudi

(bkz: öperin)

edit: ayrıca tekrarlıyorum. judaizm ırkı değil, dini esas kabul eder. dolayısı ile, ateist birinin judaist olmasına imkan yoktur.
sanırım marx; "dünyanın bütün yahudileri birleşin!" gibi bir laf etti de o yüzden mi sosyalizmi yahudilikle eş tutyoruz. ya da lenin şu lafı mı etti: " Yahudilerin kendi kaderlerini tayin etme hakkı vardır" de ben bilmiyorum. sanırım hiç birini demediler. istekleri tüm dünya işçilerinin birleşmesi ve sömürüyü yok etmesiydi. ha bir de unutmadan bak beni yazmayı unutmuşsun oraya, ne yazık ki ben yahudi değilim, türk'üm. hey allah gördün mü şu aksilği, neyse artık bir dahaki sefere... (bkz: şaka yapmak)
(bkz: al birini vur otekine)
güncel Önemli Başlıklar