1. 1.
  Sosyalizmi terör ile ve diktatörlük ile suçlamaya kalkan cahillerdir.

  Sosyalizm soviyetlerden bile bağımsızdır. Sosyalizm insanın feodal çağa girmeden önceki kollektif yaşam biçimidir. Kapitalizm ise feodal çağ ile aynı şeyden beslenir ilkel çağın bile ötesindeki güçlüyü yüceltmek.
  1 -5 ... uzay muhtari
 2. 2.
  (bkz: sosyalizmi suçlamak)
  ... peacekeeper
 3. 3.
  sosyalizm nasıl feodal çağa girmeden önce vardı onu çözemedim tam olarak.

  sosyalizm eşitlik yönlü bir şey sanırım ve insanoğlu ya da direkt doğa diyelim, güçlünün güçsüzü ezdiği bir mantık üzerine kurulu.
  kapitalizm mantığı da bununla aynı zaten. umarım cahil değilimdir.
  2 ... kendinden utanan adam
 4. 4.
  Bendeniz efendim.

  Neden mi?
  Ülkemizde ki sol sosyalist komünist Marksist kıl tüy kişilere bakarak (bunların hepsi aynı demeyin, kıçımla gülerim.
  Kalkıp çocuğun ben babamın mı oğluyum, annemin mi oğluyum tartışması benzeri bir aptallığa gerek Yok.
  Burada siyasal islam yalakacılığı yapan bu zevatlar parayı gücü bulunca nasıl en zalim kapitalist tetikçisi kıç yalayıcısı olup ballı kaymaklı maaşları, ab fonundan gelen kaynakları kaybetmemek için bukalemun gibi olmalarını örnek gösteririm.
  Sadece ülkemizde mi?
  Hayır!
  Örn: ingiltere'de işçi partisi başta olmak üzere, Fransa-avrupa kesiminde onlarda da bu cenahın körfez savaşında ABD kıçı yalaması, Arap şeyhliklerine destek vermesi vs konularına girmeye gerek yok) bu ideoloji savunucularının durumuna bakıp bir de sosyalizm denen ideolojinin amentüsüne bakınca ortaya çıkan durum cehalet olur.
  2 -1 ... thebiggraywolf
 5. 5.
  insan en güçlü en zeki ya da en dayanıklı varlık değil. Sonuç olarak bizi güçlünün hayatta kalması değil bir birimizin eksiklerini gidermemiz hayatta tuttu. Feodal çağlarda ise bir takım güçlüler yönetimleri ele geçirip düzeni tekeline bağladı. Olan bu. insanı eski bir birinden güç alan doğasına döndürme çabası.

  Ayrıca evet yozlaşma ve vizyonsuzluk sosyalist çevrelerde hat safada.
  ... uzay muhtari
 6. 6.
  bana kapitalist ülkelerden sosyalist ülkelere göçenlerle berlin duvarını ve sovyetleri aşanların oranlarını söyler misin?

  Alın bunu helikoptere...

  (bkz: pinochet)
  1 ... edgy laik boi
 7. 7.
  sosyalizm üretim araçlarını devletin elinde bulundurması ve başkasının da buna erişmesine izin vermemesidir. yani sosyalizm diktatörlüktür, faşizmdir, demokrasi düşmanlığıdır. daha başka bir şey söylememe gerek var mı?
  2 -1 ... kara atli prens
 8. 8.
  Bakunin, proudhon vs vs... Anarşistler.
  1 ... birzamanlarinserserisi