bugün

sosyalizm ve kardeşi komünizm türk dünyasına girdiğinden bu yana kan ve gözyaşı dışında kazandırdığı birşey olmamıştır. millet bilinci yüksek olan türkler radikal sol ideoloji ile her daim ters düşmüş ve katliama uğramışlardır.

----- türk milletine karşı katliamlar -----

(bkz: 14 temmuz 1959 kerkük katliamı)-kürtlerle beraber-
(bkz: kırım sürgünü) ve (bkz: 18 mayıs 1944)
(bkz: tataristan açlık felaketi)
(bkz: boraltan köprüsü)
(bkz: doğu türkistan katliamı)
(bkz: ahıska türkleri sürgünü)
(bkz: başbağlar katliamı)
(bkz: kazakistan açlık felaketi)
(bkz: kara ocak)
(bkz: yakut türkleri soykırımı)
(bkz: pkk sorunu)
(bkz: 25 haziran 1980 gaziosmanpaşa katliamı)
(bkz: dhkp c)
(bkz: todor jivkov)-bulgar komünistlerinin türk katili lideri-
(bkz: ümraniye katliamı)
(bkz: sscb nin aral havzası katliam ve soykırımı)
(bkz: karaçay türkleri soykırımı) ve (bkz: 2 kasım 1943 karaçay türkleri sürgünü)
(bkz: balkar sürgünü)
(bkz: basmacı ayaklanması)
(bkz: kürtlerin azeri türklerine yaptığı sulduz katliamı)
(bkz: ypg nin kamışlı da 35 türkmen i katletmesi)

----- diğer turan milletlerine yapılan katliamlar-----

(bkz: 1956 macar isyanı)
(bkz: kış savaşı)
(bkz: kore demokratik halk cumhuriyeti)
(bkz: mançular)-bir zamanlar çin'i fetheden fakat komünist devrimi sonrası yokedilen tunguz halkı-
(bkz: koryo saram)-sovyetlerin doğudaki korelilere uyguladığı sürgün-
(bkz: 1932 moğol ayaklanması)
(bkz: karelia finlilerinin sürgünü)
(bkz: kalmuk sürgünü)-kafkaslardaki budist moğollar-
(bkz: Operation Priboi)-eston katliamı-

----- diğer bağlantılar -----

http://www.surgun.org/
http://www.youtube.com/watch?v=OMDMmIQN-uM
http://www.turkmeclisi.or...kirim-surgunu&Bil=628
http://www.turkdunyasi.org/
http://www.kapsamhaber.co...kerkuk-katliami-h261.html
http://mariuveren.wordpre...-1921-famine-as-genocide/

"TERÖRÜ PRENSiP OLARAK HiÇ REDDETMEDiK VE HiÇBiR ZAMAN DA REDDETMEYiZ"

(Lenin Collected Works, Moskova, cilt 9, sf.19)
sol şiddetten kaynaklanır.
dünya geneline yayıldığı takdirde daha vahim sonuçlara rastlanacak listedir.
müslimlerin yaptığı katliamların yanında devede kulak kalır.
bu sıralamayı yapan salağın kapitalizm'in dünyadaki tüm insanlığa getirdiği acılardan bihaber olduğu kesin.kapitalizm'in yaşattığı ekonomik buhranlar yeter. şu an alt sınıf kazanımlarının tamamı sosyalist düşünce sayesinde gerçekleşmiştir.
ayrıca şunu da bil kendini türkçü zanneden oksijen israfı, lenin rusya'da devrim yaparken yanındaki liderlerden biri de tatar türkü ve müslüman olan sultan galiyevdir.
şeref yoksunu solcuların kötülediği listedir. arkadaşım solculuk türk düşmanlığıdır ve ölen türkler üste dediğiniz gibi sikinizde değildir". bu konuda anlaşalım sizle. ayrıca % 0.01 oy alan boktan parti sempatizanlarınız dışında kimse "yaşasın sosyalizm kahrolsun faşizm" diye bağırmaz. bu listeye laf atan salaklar kapitalizm kadar komünizmin de acı getirdiğini bilmez. lenin devrimi yaparken ona türkler de destek verdi çünkü çarlık rusyası türklere iyi davranmamıştı. fakat stalin döneminde sultan galiyev idam edilerek solcuların türk sevgisi görülmüş oldu. sultan galiyev sosyalizme güvenmişti ama güvenini idamıyla ödedi.
proletarya diktatörlüğü ve sosyalizm arasındaki farkı bilmeyen yazarları göstermiştir.
ucu kimi angutlar tarafından
- kapitalistoların katliamı yanında deve de kulak
- Müslim bilmemnesinde sivri sinek...
olarak çarpıtma girişiminde bulunan listedir.
evet bu katliamlar kendilerine sosyalist marksist vs diyen özgürlük çiçeği, demokrasi abidesi, insanlık gururu diyen kahpe analılar tarafından gerçekleştirilmiştir.

(bkz: unutma unutturma)
(bkz: rus sikine sarılanlar)
(bkz: Çin sikine sarılanlar)
(bkz: Çekoslovak sikine sarılanlar)
(bkz: Kübalı sikine sarılanlar)
foşik Türklerin Saçmalığı.
gerçek sosyalizm sovyetler değil.
gercek proleterya diktatörlüğü çin değil.
bana sosyalistler katliam yapıyor dedirtemezsiniz, çinde uygurlar kendilerini katlettiler, sırf sosyalizm yıkılsın diye.
bu şekilde örneklemeler ile ideolojilerin ve dinlerin içini boşaltmaya kalkarsak ortada "iyi" diyebileceğimiz bir ideoloji kalmaz. her ideolojinin bir tanımı ve sınırları vardır, bunlar da açıkça bellidir. hiçbir kitapta kesin, doğrayın katledin yazmaz. düşüncenin özüyle ilgili bir sıkıntınız var ise gelin karşılıklı konuşalım, tartışalım fakat bu şekilde örneklemelerle konuşmak pek sağlıklı değil.

ayrıca iş oraya gelecekse çok yakın tarihte ülkücülerin yaptığı alevi katliamlarına bir göz atın derim.

- sünnilere bir saldırı mı vardı? hayır.
- bir çıkar kavgası mıydı? kesinlikle değil.

sadece keyif için öldürülmüş ve yerinden yurdundan edilmiş binlerce alevi. içinde kundaktaki bebekten kadına, yaşlıya kadar herkes var.

ayrıca 6-7 eylül olayları var. o evliya dediğimiz menderes ve celal bayar ikilisinin eseri olan.

ya da menemen.

ya da dersim.

her zaman söylüyorum, insan onursuz ise taşıdığı kan ona bu erdemi veremez.

çocuk katili dediklerimizden ne kadar farklıyız bir oturup düşünmek lazım.
Sosyalizmle uzaktan yakından alakası olmayan şeyler. Televizyondan duyulduğu kadar basit değil herşey. Peki ey güzel yazar bunları yazarken sağcıların yaptığı kıyımları neden göz önünde bulundurmadın.
Müslümanların ve milliyetçilerin insan katliamını sıralamaya kalkarsak yıllarımızı pc ekranı başında geçiririz. Bu da biline hani.
bahsi geçen katliamlar sosyalist kişiler tarafından yapıldığı için sosyalistler cevap olarak "bir de ırkçıların katliamlarına bak" diyor.

yemin ederim bunlar iktidara gelse şu anki hükûmetten daha beter olurlar.

kardeşim katliamlar diyoruz, katliam! hala niye sidik yarıştırma peşindesiniz?
nerdeyse hepsi yurt dışında olan katliamları, ''ırkçıların yaptığı katliamları da sayalım'' gibi modlara giren suserleri göz önene seren hede.
he sayalım. neo naziler falan, fanatik ingilizler filan.
Gerçek sosyalizm bu değel diye zırlayan angutların kızdığı başlık.
Halen devam eder.
SOLCU LiSELiLERi HÜMANiSTLERi RAHATSIZ EDEN LiSTE. HELAL OLSUN ARKADAŞA...
sscb olmasa, hepsi su an at sırtında kabile savaşları yapıyordu.
islam'ı yaymaya çalışanların yaptığı türk katliamları yanında devede tüy kalır.
hepimiz liseliyiz; nazım hikmet, aziz nesin,kazım koyuncu...
sosyalistler gelmiş zırvalamış. neymiş efendim stalin çok merhametliymiş.

bak evladım 200 bin kırım tatarı, 120 bin ahıskalı türk sürüldü. toplam sürülen türk sayısı 500 bin üzerinde. sadece bu 1943-44 yılında olanlar. o yıllarda sürülen insan sayısı 10 milyona yakın. türkiye nüfusunun o dönemler 17 milyon olduğunu anlatayım. sovyetlerin kuruluşundan stalin'in ölümüne kadar sürgüne uğrayan veya devlet eliyle açlıktan öldürülen insanların toplamı 50 milyon falan.

say bakalım kaç tane ermeni soykırımı iddiası çıktı. kaç tane yahudi soykırımı çıktı. ne ihanetmiş bu arkadaş. 50 milyon insan ihanet etmiş.

neyse rakamlarla fazla kafayı bozmayalım çünkü konuştukça dehşete düşüyorum. kırım, ahıska, karaçay türkleri çok ağır sürgünler gördü. bunların içerisinde nazilere yardım edenler vardı elbette ki. fakat yaşlılar, kadınlar ve çocuklar da sürgüne uğradı.

stalin yoldaş çok merhametli diye üzülme. üstteki bahsettiğim 500 bin kadar türkün en az yarısı yollarda hayatını kaybetti. bunun adı soykırımdır da neyse girmeyelim bu mevzuya. ana vatan sovyete ihanetinin bedelini yeni doğmuş bebekler, yaşlılar, kadınlar hep beraber çekti. size göre onlar insandan önce hain oldukları için sorun olmayabilir fakat sizden başka hatta pek çok sosyalist bile sizin zihniyetinizi lanetler.

konuyu tekrardan başarılı şekilde saptırmışsın stalingrad, leningrad tarafına çekerken. gel ben sana biraz da sovyet tarihini anlatayım.

cumhuriyet devrimi yunan işgaline karşı bir tepki olarak doğmuştur. mustafa kemal atatürk'ün samsun'a çıkması ve halkı örgütlemesiyle yayılmıştır. yunan işgaline karşı tepkisiz kalan osmanlı yönetimi varken halk karşı çıkmıştır mustafa kemal paşa önderliğinde.

sovyet devrimi ise rus imparatorluğu ile savaşan almanların rusya'yı içten çökertmesiyle oluşmuştur. devrim başladığında lenin yoldaş isviçre'de kahvesini içmekteydi. sonra beyaz ordunun içinde çok fazla asker bulunması ve müttefiklere yakın durması sebebiyle almanlar lenin kartını oynatmıştır. lenin alman treniyle rusya'ya dönmüş ve alman desteğiyle hızlı şekilde kızıl ordunun yükselmesini sağlamıştır. yani ekim devrimi ülkesinin savaşta olmasını fırsat bilen bir devrimcinin ihanetiyle başlamıştır. lenin sadık bir alman köpeği olmuş ve almanlar ile masaya oturup ülkenin avrupa topraklarının yarısını sunmuştur:

https://upload.wikimedia...._Treaty_Brest-Litovsk.jpg

alman kuklası ukrayna, finlandiya ve baltık ülkeleri kurulurken, polonya ve beyaz rusya alman imparatorluğuna bırakılmıştır vatansever(!) lenin tarafından. fakat gene sol ideolojiye sahip olan anarşist yeşil ordu ve siyah ordu lenin'i sevememiştir. lenin bu sefer de silahları devrimci dostlarına dönmüş ve bunları ortadan kaldırmıştır. alman imparatorluğu çöktüğü zaman müttefikler beyaz orduya desteğini azaltmıştır. lenin'in kullanışlı olduğunu görünce japonlar işgal ettiği sibirya'dan ingilizler de diğer bölgelerden çekilmiştir. finlandiya sosyalistlerini yalnız bırakan lenin bir kere daha ihanet etmiştir çünkü müttefikler için polonya ve finlandiya kurulması yeterlidir. fakat lenin gene bir sosyalist yahudi kadın tarafından suikaste uğramıştır ve öbür dünyaya gidişi hızlanmıştır.

lenin'den sonra stalin yoldaş geçmiştir başa. din adamlığı eğitimi alan gürcü stalin lenin'e göre çok daha mantıklıdır. yönetiminden hoşlanmayan ukraynalıları keserek işe başlamış ve 8 milyon ukraynalının ölümüne sebep olmuştur. bu yetmeyince eski devrimci dostlarını birer birer katletmekten çekinmemiştir.

20. yüzyılın ilk yarısında dünya milliyetçi ve sosyalist akımlarla çalkalanıyordu. türkiye'de kurtuluş savaşını fırsat bilen mustafa suphi anadolu'ya gelmiş fakat taban bulamadığı için geri kaçmıştır. ihaneti gören atatürk ise önlemini erkenden almış ve ünlü sözünü söylemiştir: komünizmin başı görüldüğü yerde ezilmelidir. mustafa suphi ve yoldaşlarını ise karadeniz'in ortasında gömerek komünizmin başını ezmiştir. türk milliyetçisi olan galiyev ise ihaneti görememiş ve stalin tarafından öldürtülmüştür. ispanya iç savaşı sırasında solcular birbirini yemiş ve çokta büyük ordusu olmayan franco kazanmıştır.

ihanet dolu sosyalizm tarihi asıl büyük ihanetlerini ikinci dünya savaşı sırasında göstermiştir. dünya savaşı öncesi nazilerle saldırmazlık paktı imzalayarak kendi içlerindeki komünistleri öldürmekle, sonraysa baltık ve finlilerle uğraşarak geçirmiştir. baltık ülkeleri sovyet idaresini istemese de kabul etmiş karşı koyamamıştır. fakat turani ırktan olan finliler ise sovyetleri dünyaya rezil etmiştir. kış sırasında 50 kat fazla uçağa ve 300 kat fazla tanka sahip kızıl ordu dünyaya rezil olmuş ve finlilerin 5 katı kayıp vermiştir. fakat finliler çok mücadele etse de aşırı dengesiz savaşı kazanamamıştır. bu sırada stalin hitler ile dost geçinmeye çalışmaktaydı. hitlerin kırıntılarına razıydı. polonya'nın bir kısmını işgal etmiş, romanya'dan baserebya'yı almıştır. hitler'in zaferlerini telgraf ile tebrik etmekteydi fakat hitler kendisini pek takmadı. 45 günde fransa'yı işgal eden hitler egosuna yenik düşüp sovyetlere saldırdı. bunun üzerine stalin son çare olarak kapitalist abd ile işbirliğine gitmiş ve ingiltere başbakanı churchill'in moskova ziyareti sonrası uçağa binene kadar eşlik etmiştir. zaten başka kimseye bu derece yalakalık yapmamıştır stalin.

ikinci dünya savaşı sırasında stalin'in emirleriyle özellikle savaşın başında askerlerin yarısı cephanesiz şekilde cepheye sürülmüştür. mayınlı arazilerde askerler yürütülmüş, siviller kalkan olarak kullanılmıştır. savaşın kaderini değiştiren stalingrad savaşında bile şehri boşaltmayıp halka ihanet ederek kızıl orduyu sivillerin arkasına saklamıştır sovyetler. her alman askerine karşılık 10 sovyetin ölmesi gibi dengesiz duruma ve batı ülkelerinin normandiyaya çıkmaları yüzünden naziler savaşı kaybetmiştir. fakat stalin yoldaş daha savaş bitmeden pek çok etnik grubu sürmüştür. kırım sürgünü en acı olanlarındandır. bunun yanında savaşın hiç ulaşmadığı bölgeden ahıska türkleri de sürülmüştür. aman türkler kendi milletiyle sınırda olmasın diye orta asya'ya sürülmüş, büyük çoğunluğu yollarda ölmüştür. bu da yetmemiş kafkas halkları, ukraynalılar, moğollar, volga almanları, sibiryadaki ural kabileleri hep sürgün yemiştir. azerbaycan sınırlarında yaşayan 2000 kürt'te bu sürgünden nasiplenmiştir. fakat türkiye sosyalistleri kürtçülük yapmaya çok hevesli olduğu için bunu unutmaz. 2000 kürt'ü unutmayanlar 200 bin kırım tatarını unutur ne hikmetse.

ikinci dünya savaşı sonrası sosyalistler ve kapitalistler almanya'yı büyük bir ihanetle bölmüştür. prusyanın kurulduğu ve tarih boyunca almanların olan doğu prusya bölgesinde alman bırakılmamıştır. kızıl ordu 2 milyon alman kadınına tecavüz etmiştir. berlin'de kadınlar tecavüze uğramamak için saçlarını kesmiş ve topluca intihar etmiştir. hatta bazı kadınlar sadece bir rus tarafından tecavüze uğramak için rus erkekleri arasında güçlü olanına kendini beğendirip bazı rus askerlerine kahpelik yapmıştır. türkiye'de yengesine tecavüz eden apoyu önder olarak kabul eden hdp ve pkk'ya bakarsak sosyalizmin insanları ne derece de yozlaştırdığı görülür. işine gelince de kapitalistlerle çok güzel anlaşırlar. abd bombardımanıyla yapılan rojava devrimi sırasında "biji serok obama" diyenlerin kendilerinden olmayanları faşist ve kapitalist yalakası olarak suçlaması ise oldukça ironiktir.

doğru söyleyebilecekleri tek söz var:

--spoiler--

ihaneti de affetmeyeceğiz.

--spoiler--

evet bizde affetmeyeceğiz. öldürdüğünüz milyonlarca türk, ukraynalı, alman, rus, moğol, leh demeden hepsini hatırlayacağız ve hatırlatacağız. insanlık karşıtı ideolojinizi tarihe gömeceğiz.
(bkz: sovyet sosyalist soykırımlar birliği)
Irkçılığa karşı Barış kelebeği gibi görünen sosyalistlerin ne denli pislik olduğunu gösteren liste.
baktım hepsine ya sovyet rusya kömünistti, pkk ise yabancı devletlerin elinme maşa olan amacı bölgede sorun çıksın ve uyuşturucu trafiği işlesin diye kurulmuş bir örgüt.

dolayısıyla dış etkenlerin kurduğu örgütler ve sovyet rusyanın yaptığı olaylar var ortada.

sosyalizm ve komünizm farklı şeylerdir.

dış etkenli örgütler ise bambaşka.
Oysa ki 6. filoya Secde etmeniz gerekirdi Sosyalistler.