1. 1.
  öznel yargı.
  (bkz: tespit yaptım yer misin)
  1 -1 ... miss jackal
 2. 2.
  hatta facebook sayfalrı bile vardır sosyalist beşiktaşlıların
  https://www.facebook.com/...TASLILAR-/234957556551158
  ... turgut ozben
 3. 3.
  türkiye'de futbol dilencisi diye bir kavram vardır.futbol romantiği de deriz bu gibilere,ben de az buçuk bunlardanım.ama işin bokunu çıkarmak da üstümüze olmadığı için siyasi,sınıfsal,dinsel,mezhepsel anlamda taraftarı ayrı olamayan.ya da taraftarların ayrı ayrı takımları tutmasının sebeblerinin arasında bu gibi ayrımların olmadığından bizdeki dilenciler epl'deki liverpool'u,la ligadaki barcelona'yı , isçokya'daki celtic'i izleyip,kendi ülkesinde hiç de tarihi bir kökeni olmayan bu tarz ayrımlara gidiyor ve çok zorlama duruyor.

  tamam kardeşim çarşı senin gözünde duyarlıdır,solcudur vs. vs. ama galatasaraylıyla beşiktaşlının ve ya fenerlinin kavga etmesinin sebebi birini solcu diğerinin faşist olması mıdır?

  son 5-6 yılda okuduğunuz saçma sapan futbol bloglarından esinlenip tarihinde siyasi,dini vs. bir simge olmamış bu takımlara zorlama bir şekilde böyle misyonlar yüklemek neyin nesidir?

  işçi sınıfının takımı dediğim beşiktaşın hiç mi faşist,ulusalcı ya da ırkçı taraftarı yok?

  cumhuriyetin son kalesi denilen fenerbahçe taraftarı arasında hiç mi kemalizm karşıtı insan yok?

  bu gibi saçma ve tarihsel dayanağı olamayan doldurmaları nedense az buçuk mürekkep yalamış ama orta sınıfa dahil,statüsüyle barışık futbol izleyici ortaya atıyor.ve belki de içindeki komformist küçük burjuvayı ve ya orta sınıf insanı twitter'dan solculuk oynayarak,tuttuğu takıma içi boş anlamlar yükleyerek rahatlatıyor.
  ... oh oh no i said too much
 4. 4.
  bazi ulkelerde futbol takimlarinin kurulus amaclari siyasi olabilmektedir, kim bilir, belki turkiye'de de oyletakimlar vardir ancak bu 80-90 sene oncesinin durumudur. bugun kimse siyasi cizgisine gore takim tutmaz.
  ... totiman