1. 1.
  ota boka miting düzenleyen, bildiri yayınlayan sosyalist örgütlerin söz konusu durumudur. Ne hikmetse bu arkadaşlar terör eylemlerinde vatanperverliği unutup kaybolurlar.
  6 -5 ... lorenzo
 2. 2.
  (bkz: pkk lıların komünist olması)
  1 -2 ... gaspirali
 3. 3.
  aralarında derin bir ilişkinin olmasından kaynaklanıyor olabilir bu sessizlik. konuyla ilgili şöyle bir açıklama bulundu
  bir de stalin'e özenen bölücü başının vidyosu
  1 -1 ... ispirli
 4. 4.
  emekçi, işçi ayağına destek göstermektedirler.
  bu yüzden de hiçbir örgüt samimi değildir bu konuda.
  1 -1 ... catstark
 5. 5.
  türkiye de aşırı sol ya da sosyalist hareket bölücü kürtçü faşizmin uzun yıllardan beri kontrolu altındadır.

  o yüzden bölücü faşizme gıkları çıkmaz .
  2 -2 ... klauss
 6. 6.
  'ne mozaiği ulan mermer mermer!' diyen zihniyet için tek siyaset savaştır, yöntem de amaca giden her yol mübahtır...

  sosyalistler beklediğinizi yapmayacaklar, çünkü sosyalistler sizin gibi ölüler üzerinden siyasi rant elde etmezler, insanları ölümle ajite etmezler, 1940'lardaki faşizmin sloganı gibi 'yaşasın ölüm!' demezler.

  ne yaparlar dersen, terör sorunu ile kürt sorununu ayrı değerlendirilsin diye düşünürler. insanların hakları ortada terör de olsa ne olursa olsun engellenemez diye düşünürler. sosyalistler terör yokken kürtlere bu ülkede nasıl muamele edildi diye azıcık araştırın, bilin diye düşünürler... uzun konular, araştıranlar bilir diyarbakır cezaevi gibi durumları daha da öncesinde kürtlere verilmesi vaad edilen haklar... ortalama sosyalistler buna benzer şeyler düşünür.

  peki milliyetçiler yani kürtlere dün kart kurt diyenler, ölen askerler haricinde ne zaman ağızlarını açarlar? şehit demedim çünkü 20 yaşında adamı eğitimsiz şekilde savaşa atarsan orada yanlışlık vardır, o yanlışı şehitlik mertebesi ile meşrulaştıramazsın...

  milliyetçiler, hani o alevi katliamları sorumluları üşüyen reisleri haricinde ağızlarını ne zaman açarlar? ölen madenciler konusunda, g*te giren zamlar konusunda, abd konusunda, eşitsizlikler konusunda hiç ses çıkarırlar mı? ya da amaca giden her yol mübah ya, terörü çözmek için savaş ve ohal'den farklı politika önerileri var mıdır? veya ergenekon davasında hukuksuzluk var diye çığırtkanlık yapanlar şimdi ahmet türk'e yumruk atan vatandaşın serbest bırakılmasına da adaletsizlik derler mi? hrant dink'in öldürülmesi konusunda ne derler? hepimiz ermeniyiz cümlesindeki empatiyi anlamadan beyaz bereleriyle sktrin lan hepimiz türk'üz derler...

  cezaevlerinden çıkışta tetikçileri çiçeklerle davullarla zurnalara karşılarlar. kürtlere sövmek serbesttir onlar için, ne de olsa 'vatansever' savcılarımızın hiçbiri 'Halkı sınıf farkı gözeterek ayrımcılığa teşvik etmek'ten dava açmaz. Ya da 'taş atan çocuklar' için samimi şekilde çözüm aramazlar, ne de olsa onlar için amaca giden her yol mübahtır, çocuk da olsa işkence edilebilir, uluslararası anlaşmalara aykırı şekilde yargılanabilir.

  bu bahsettiğim konular bugün daha önemsiz görüldüğü için terör de dahil g*tümüze giren şemsiyelerin haddi hesabı yok.

  nazım'ın dediği gibi sosyalistler, 'ölmüş babamdan ileri, doğmamış çocuğumdan geriyim.' diye düşünürler. sorun varsa çözmek için aynı yöntemi 30 sene uygulamazlar.
  6 -3 ... filleri kurtaran adam
 7. 7.
  yok öyle bir şey al sana benden:

  (bkz: karl marx ın bölücülerin götüne kaçması/@fidelcastro)
  3 -1 ... fidelcastro
 8. 8.
  Teröriste gerilla diyen, devrimci diyen zihniyetten pkk terör örgütüne ses çıkarmasını bekleyemeyeceğimiz durumdur.
  ... pit10burda
 9. 9.
  sosyalistler zaten farkında olarak ya da farkında olmadan bölücüdür. şöyle ki; kürtlere yani doğu kültürü yaşayan türklere eilen halk diyerek azınlık muamelesi yapıyor ve kürdistanın kurulmasını istiyorlar. ya da şöyle söyleyeyim siz şunlara bakın yeter.
  http://agresif-alinazik.b....com/2010/05/azinlik.html

  http://agresif-alinazik.b...5/utopya-cumhuriyeti.html

  tamamdır.
  -2 ... okuzcan
 10. 10.
  genelleme yapılması hoş olmasada sol görüşe yakın bir insan olarak beni üzendir. bazı romantik komünistler, atatürk'ü düşman görür, filozof söylentileriyle konuşurlar.

  ama genelleme yapılmamalıdır hiçbir zaman.
  -1 ... the answer