1. 1.
    sayın cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın yeni açıkladığı destek pakedinden bir madde.

düzenli olarak sosyal yardım alan yaklaşık 2,5 milyon insanın 150 kilowatt saate kadar olan tüketimini devlet üstlenecekmiş. yani 80 lira. düzenli olarak sosyal yardım alan 2,5 milyon insanın açılımı merak konusu tabi. türk vatandaşları mı yoksa suriler mi? tabi fakir fukara için iyi haber.

neyse benim şahsi fikrim, ülke vatandaşlarına yardım, o ülkenin gelişmişlik seviyeninin bir göstergesidir. yani ülkede 2,5 milyon kişinin elektrik faturasını bile devlet ödüyorsa ciddi sıkıntılar var demektir. bunların faturasını ödemek çözüm değil, sorunun üstünü örtmekten ibaret. sorun kökünden çözülmediği, yani bu 2,5 milyon insana istihdam sağlanmadığı sürece ülke gelişmişlik seviyesini arttıramaz.

http://www.hurriyet.com.t...-onemli-mesajlar-41076474
    ... serdarsl06
  2. 2.
    Sosyal devlet olmanın gereğidir . Güzel bir uygulama.
    1 -2 ... isminiunutanadam
  3. 3.
    eski ahşap evinin yarısı çöken bir garip ve yetim arkadaşımın borç nedeniyle 4 yıldır elektriği kesik.
    1 ... recomax
  4. 4.
    2,5 milyon oy demek. bu orta kesiminn sırtına kırbaç gibi vurulan vergiler bu işe yaramazlara gidiyor onlar da akpyi seçimlerde birinci yapıyor.
    4 -1 ... u my bitch now
  5. 5.
    köprü yaparsın ayağını beğenmezler yol yaparsın şeritini beğenmezler tünel yaparsın havalandırmasını beğenmezler hamama giderler kurna beğenmezler düğüne giderler zurna beğenmezler .

bunları kup kuru kazığa oturtursan senden iyisi olmaz .

bunları var ya bunları ah ulan reisin yerinde ben olcaktım .
    2 -1 ... tiamat
  6. 6.
    Bi suriyelilerin elektrik faturalarını ödemediğimiz kalmıştı amk.
    2 ... golazo
  7. 7.
    yaşlılık aylıkları,elektrik paraları..böyle mi mali disiplin sağlayacak hükümet ?

hem vergi diye ağlıyor vatandaş,hem de bu sosyal devlet diye sokaga savrulan parayı eleştirmiyor.

yaşlılara 500 lira zam yapmakla, elektrik parasini ödemekle ülke bir arpa boyu yol katetmez.katetmedigi gibi bu sosyal harcamalar bütceyi zorluyor.bu da en nihayetinde vergi olarak bize giriyor.

aklı olan insan sosyal devleti savunmaZ.
    1 ... hubel
  8. 8.
    engelli aylığı olan kişileride kapsıyor mu acaba...
    2 ... kara han