1. ?.
  kişiliksiz, hayvanlaşmış, tüm değeri madde olmuş insancıkların yaptığıdır.. piyasada oldukça fazladırlar.. çalıştığını şirketin ismine, konumunuza, oturduğunuz semte, kullandığınız araca göre çeşitli değerlendirmeler de bulunup ortamlarında hep görmek isterler..

  şerefsizdirler bu tür ayrım yapanlar ve bazen en yakınımızdakiler bile olabilirler..
  3 ... fatal
 2. ?.
  gunumuz dunyasında, kapitalizmi icsellestirdigini fark etmeyen, bilincsiz insan davranısı.

  yoldaki simitciye, ıykkk igrenc, ezik sen git, der.
  patronuna yalaka olur, kopek olur.
  2 -1 ... syme
 3. ?.
  sözlükte olan durumdur. köylülerdeki ezik duruş diye başlık açanlar da çabasıdır.
  4 ... jigga
 4. ?.
  eğer sahip olduğu statüyü dişi , tırnağıyla kazımışsa sonuna kadar verilen değeri hakeder. bu statüyü doğarken babası veya annesi tarafından kazanmışsa dağdaki çobanla statüsü aynıdır doğru bakan ve doğru gören bir insan için. lan hıyar biz nerden bilecez diyorsanız insanları tanımak için gayret ederek 5 dakika muhabbet etmeniz yeterlidir. hani bir mankenimiz filozof edasında dağdaki çobanla oyum eşit olamaz diyor ya kendini üstün bir statüde gördüğünü zannettiği için bu cümleyi kuruyor. lakin onun kıçını başını açarak elde ettiğini zannettiği statüsünü -20 derecede donmuş daşşağıyla daşşak geçerek dinliyordur çobanımız.* bakış açımızı biraz genişletirsek neyin ne olduğunu ve kime neye göre nasıl davranacağımızı çok iyi belirleriz.

  edit : bu entry sözlüğü zor durumda bırakacağından dolayı aysun kayacı'nın da elde ettiği statüyü dişi tırnağıyla kazandığını belirtmek isterim.
  2 ... butun sifatlari tamlarim
 5. ?.
  bir gün sizde bu sınıflandırmalardan payını aldığınızda kendi değerinizi göreceğiniz statü yapıştırma durumudur.
  *
  3 ... cranberry
 6. ?.
  kötüdür. farkında olmadan yaptıktan sonra egerki hatanızı anlarsanız insanı yerin dibine sokar tabiki insan olmanız kosuluyla.
  1 ... sahtemustaine
 7. ?.
  bildiğin, yaşadığın vahşi kapitalist bir o kadar anti demokratik, hatta çoğu zaman adaletsiz dünyanın her insan bünyesinde yarattığı en büyük tahrifat.
  1 ... imper
 8. ?.
  ne yazık ki genelde farkında olmadan düştüğümüz hatadır.
  1 -1 ... aura
 9. ?.
  (bkz: ye kürküm ye)
  1 -1 ... aliceinchains
 10. ?.
  herkesin yaptığı eylem.
  1 -1 ... acz ve fakr