1. 1.
  toplum içindeki bireyin, davranış ve tutumlarını inceleyen bilim dalı.
  3 ... penta-don
 2. 2.
  ankara universitesi iletisim fakultesinde 2006-2007 guz doneminde, ogrencilere hakaret etmeyi kimsenin bilmedigi seyleri ortaya atarak "ay siz bunu da bilmiyorsunuz aman tanrim zavallilar!" diyerek bilimum ogrenciyi cileden cikarmayi ders anlatmak zanneden ilef gibi bir fakultede ogrenciyi notla korkutmaya calisan, daha once guldugu asla gorulmemis ve yuzunde hicbir insansi mimik bulunmayan ogretim gorevlisi demeye binbir sahit ister sema becerikli'nin "verdigi" ders.
  3 ... dmjoes
 3. 3.
  araştırma kapsamına tutumlar, sosyal normlar, uyma, itaat, ikna etme ve edilme konuları giren, bireylerin birbiriyle etkileşimini inceleyen psikoloji dalıdır.
  2 ... witch
 4. 4.
  insanın, toplumsal yani sosyal etkilere nasıl tepki verdiğini inceleyen, sosyoloji ile psikoloji karışımı alan.
  1 ... asiti kaçmış kola
 5. 5.
  eğitim düzeyi en fazla köylüler kadar olan kanvehane sahibinin köylülerin uğrak mekanı olan kahvehanenin adımı "köylüm kahvehanesi" koyması sosyal psikoloji uygulamasına güzel bir örnek. bu dersten haberi bile olmayan kahveci böyle yaparsa recep tayyip erdoğan ne yapmazdır.
  2 ... asi
 6. 6.
  toplum psikolojisi olarakta bilinir. bireyin toplum içindeki davranışlarını inceleyen alandır.
  1 ... unique270
 7. 7.
  genelde bireylerin tutum ve davranışlarını inceleyerek sosyolojik bir tanıma ulaşan ders ya da bilim. genelde iletişim fakültelerinde okutulur. bireylere uygulanan bilimsel laboratuar deneylerine de sıkça değinir.
  1 ... browninni
 8. 8.
  kişiyi grup içerisinde inceleyen bilim dalıdır. toplumu değil kişiyi incelemesi yönüyle sosyolojiden ayrılır. ama kardeştirler.

  -psikoloji 3. sınıfa geçtim, hala aralarındaki farkı tam olarak anlayamadım. :S
  1 -1 ... kahvekremasi
 9. 9.
  ing. (bkz: social phobia)

  bireyin davranış, duygu, ve düşüncelerinin diğer kimselerin davranış ve özelliklerinden nasıl etkilendiğini ya da belirlendiğini inceleyen bilim dalıdır sosyal psikoloji.
  bir de sosyal fobi diye birşey vardır ki, çağımız ilerledikçe toplumda kendini fazlaca belirginleştirmektedir. bu fobiyi yaşayan insanların genel olarak yaşadığı korkular kısaca şunlardır :

  Topluluk önünde konuşmak.

  Bir işle uğraşırken seyredilmek.

  Başkalarının önünde yemek yemek-içmek.

  Otorite konumundaki kişilerle temas etmek.

  Misafir kabul etmek.

  Başkaları ile tartışmak.

  Toplulukta telefonla konuşmak.

  Tanımadığı kişilerin gözlerinin içine bakmak.

  Ilgi odağı olmak.

  Başkalarının önünde yazı yazmak.
  1 -1 ... chitlembik
 10. 10.
  birey-çevre etkileşimini inceleyen bilim dalı.
  1 ... unique270