1. 1.
    Maliye bakanının açıklaması.
    Üç kuruşa beş köfte yok.
    18 yaşından küçük olanların da ailesi beyanname verecekmiş. kaçış yok yani.

https://onedio.com/haber/...i-mukellefi-olacak-817586
    5 -1 ... atlant isten gelenadam
  2. 2.
    sevindirdi.
    3 ... temmame
  3. 3.
    Bir tek akp'li zenginler vergi vermeyecek.

(bkz: Cengiz inşaat ın 900 trilyon borcunun silinmesi)
    10 -1 ... muhendis tarihci
  4. 4.
    Artık youtuber lar akp bayraklı arka fonda çekim yapacak ve erdoğanı övecek.
    Zira bu şekilde vergi muafiyeti sağlanabilir.
    Selam ve duaynan.
    5 ... sozleriyle alkis alan yazar
  5. 5.
    sosyal medyadan para kazanan herkes vergi ödeyecek
    3 -1 ... we did it
  6. 6.
    Kategorilendirmeden yapıldığı takdirde yetersiz ve adaletsiz olacağı gibi youtube dan istifade etmeyi de baltalar.

Yapılan iş fayda ve nitelik bazında belli kategorilerde değerlendirilerek vergilendirme sınıflandırılmalı.

Faraza: Enes Batur vb Yayınlar yapanlardan asgari %70 civarı vergi alınması gerekirken; selman kahya gibilerinden %10 vergi alınmalı.
    6 -1 ... lightsaber
  7. 7.
    çok uzun zamandır sosyal medyada fenomen olarak tabir edilen şahıslar inceleme altındaydı ve böyle bir kararın çıkacağı biliniyordu. olması gereken oldu yani.
    2 -1 ... gri sehrin adami
  8. 8.
    sözlükte de cahil dolu, her şeyi geçtim bir tane mali müşavir de mi yok aranızda?

bir şahsa zaten düzenli bir nakit akışı varsa ve özellikle bu meblağ yüksekse banka maliye'ye bildirir, maliye de çağırıp sen hayırdır der. para ister e-ticaret'ten, ister sosyal medyadan, isterse ebesinin amından gelsin.

tahminimce çoğu sosyal medyacı çoktan firmasını açmış veya bir firmanın bünyesine girmiştir bile. akıllı olanlar zamanında tedbirini almış, pollyanna'lar da maliye'nin kucağına düşmek suretiyle acı bir şekilde tecrübe etmiştir.

enes batur bile hey dostum ben vergisini veren bir vatandaşım tamam mı diye ağlıyordu bir ara. gerçi enes batur'un peşine zamanında bırak maliye'yi masak bile düşmüştür diye tahmin ediyorum, bu kadar büyük meblağlar böyle boş beleş birine neden geliyor diye. öyle kolay değil yani bu işler.

edit: peki neden böyle bir açıklama yapıldı? özetle maliye, sosyal medya üzerinden gelir elde edip de bu algı vergi işlerinden haberdar olmayan tiplere sana kalkan bir şeyler var, yol yakınken önlemini al demek istiyor. zamanında e-ticaret yapanlara da yapılmıştı aynısı.
    2 ... nesgayfe