bugün

çocukluğunda elde edemediği ilgiyi gençliğinde yakalamak isteyen gösteriş maymunu, vasat tiptir.
özel hayatın ne olduğunu öğrenememiş herşeyi etiketten ibaret bir ergendir. 30 yaşına da gelse ergen kalacaktır. böyle tiplere güven olmaz gizlilik gerektiren şeyleri dahi paylaşırlar. hemen uzaklaşılmalıdır.
kendisi keşfedilmeyi bekliyordur. çünkü şöhret olacağını sanıyordur.
Herşeyi şu sosyal medyadır, kendini yaşam cihazı(!)na hapis etmiştir, sırf kendisi gibi tiplere her haltı bildirmek için yaşar.
Sözlükte de aynı davranan insandır. Acile gider anlatır, pencereden bakar resim yükler. Bu kız hiç mi wc ye gitmiyor diye düşünüyor insan.
Aynı cafeye gidip verdiğimiz her siparişten sonra "dur yeme sinepçete atıcam" veya "dur içme masaya bırak instagrama koyacam" diyen bir kankiştoya sahibim. bilmiyorum. ben yapmam ama benim için sakıncasıda yok.
Her ne kadar eleştirsek te bu adamlar çevresine güçlü olduklarına ve mutlu olduklarına dair mesajlar verir. Çevre de bu mesajları alır. O adam cebindeki 3-5 kuruşla isim yapmış bir mekana gidip, geceyi tek birayla geçirir ve bunu sosyal medyada servis eder. Sen ne kadar karşı olsan da onun o mekanda vakit gerçirmesini değil, mutlu olduğunu düşünüp kıskanırsın. O yüzden bu furya hiç sona ermez. Biriyle hesabı olan bir yerlerde check in yapıp "bak biz böyle de güzeliz falan filan" mesajlarını savurup durur.
Teknolojik görgüsüzlük.
tuvalette snap izler.