bugün

Yeni yapılacak düzenlemeye göre artık kişiler sosyal medyada hesap açarken kendi tc numaraları ile açabilecekler. Böylece hiçkimse fake hesap kullanamayacak.

https://m.haberler.com/so...dan-once-13381266-haberi/
Dur yaa dedemin tc si neydi gideyim sorayım.
Oldukça doğru bir karar. Tam da olması gerektiği gibi. Tebrik ediyorum.

Sonuçta sosyal medyada insanların beynini zehirleyen dhkp-c'li, pkk'lı, fetö'cü ouroboros çocuğu oksijen hırsızları oldukça yoğun.

E 10 yaşından küçük çocuğun bile arka cebinde akıllı telefon var artık.

Bu şekilde o gençlerin beyinlerinin yıkanması önlenecek. Herkes söylediği sözden sorumlu olacak.

Buna karşı çıkacak olan insanların geneli terör örgütü üyesidir ya da terör örgütü sempatizanıdır benim gözümde.

Açık ve net.

edibüdü;

Eksilere bakılırsa şaşırdım. Bu kadar çok dhkp-c'li, pkk'lı ve fetö'cü yılan olduğunu bilmiyordum. ilginç.
trollük müessesesini ortadan kaldıracak olan hamledir.

bir yandan da 31'ci gençleri üzecek.
Özgürlükler bir bir elimizden alınıyor. Yazık!
Arkadaşlar burası çok hukuki bir ülke olduğu için fişlenmeyiz zaten bence olur ya memur falan olacağımız tutar araştırırlar sosyal medya hesaplarımızı demokratik söylemlerimizi muhalifliğimizi hoşgörürler zaten.

Sonuçta beton döken vergisi affedilen yandaş müteahhit değiliz hükümeti mutlu edemeyiz.

Ehehe çok komik yav artık bütün gün dünya lideri reisimizi öven entryler gireriz buralarda.

Şaka şaka herkes dedesi ninesi ile ortak hesap açsın benden söylemesi yakarlar hepizi.
isteyen rahatça başka birisinin tc kimlik numarasını bularak hesap açıp kullanabilir. o zaman da her şey daha çok karışacak. bu bir çözüm değil.
bir işe yaramaz.

gidicisiniz gidici. son çırpınışlar bunlar.
Zaten imei numaramız belli. ismailden istenince hemen veriyor. Bu işin en komik tarafı yarın ak parti iktidardan düşerse buradaki bağzı arkadaşlar çok ağlar şimdiden söyliyeyim.
Bunun ne karaborsası döner var ya...
Uygulanamayacak düzenlemelerdir. Twitter, instagram, facebook hesapları uluslararasıdır, basit ayarlarla yurtdışından giriş yapılabilir. Ya da abd deki, almanyadaki fetöcü hainler yayınlarına devam edecekler oradan bağlanıp. Uludağ sözlük gibi 4. Sınıf ulusal sitelerde belki işe yarayabilir. Başka bir risk ise tc kimlik no ile açtığınız hesabın çalınması gibi istenmeyen durumlar...

Zihniyet yasaklamak üzerine değil, halka ve genç nesillere doğru ve güzeli öğretmek olmalıdır.
George orwell’ a selam verme ve saygı duyma sebebi olan tuhaf hareket. Türkiye’ den siktir olup gitme sebebidir ayrıca.
görsel
bunun adı fişlemedir. tıpkı nazilerin yahudi evlerine x işareti koyması gibi.
Bunlar bence iyi adimlar degil. Alıştıra alistira yapiyorlar bazi seyleri. Tengir agabey nasil desteklersin bu duzenlemeyi anlayamadım..
Mhp’ nin önerisi olup akp sıcak bakmamaktadır.
Nasıl yani, twitter, insta falan sadece türkiye için kayıt ol bölümüne 'tc kimlik numaranı gir' bölümü mü ekleyecek?
E devlet hesabıyla giriş yapılsın olsun bitsin niye kasıyoruz bu kadar.
bir akçomarın projesi.
ne twitter'ın ne facebook'un ne de instagram'ın kabul etmeyeceği uygulamadır. özellikle twitter'ın kuruluş felsefesine aykırıdır. belki telefon numarası ile doğrulama kodu istenebilir. ancak bu bile milyonlarca üye kaybetmelerine neden olacaktır. muhtemelen hükümetin dayatmaları kabul edilmeyecek ve herkes vpn kullanmaya başlayacaktır.
ya politik eğiliminize göre fişlenmeyi göze alırsınız ya da susarsınız.
işte ileri demokrasi. kim jong una bayılan kuzey korelilere döneceğiz.
dahiyane bir hamle.
kimse kusura bakmasın ama tc numaraları özeldir ve kimse ile paylaşılamaz. ben sosyal medya kullanan birisi değilim ama böyle bir şey yapılacağına ihtimal vermiyorum. ha olması durumunda zaten z kuşağı tarafından benimsenmeyen akp sosyal medyayı sıklıkla kullanan bu yaşlardaki gençleri tamamen kaybedecektir. tc numaranızı öyle kafana göre her yere veremezsiniz. adamlar durumu öyle bir noktaya getirdi ki neredeyse facebook/instagram/twitter vs hesabı açmak için muhtardan kağıt isteyecekler.