1. 1.
    Sosyal medya yasasına karşı çıkan güruh dikkatle takip etsin.
    Amazon, Facebook, Google ve Apple'ın üst yöneticileri ABD Kongresi'nde ifade verdiler

"Trump; KONGRE BU ŞiRKETLERE ADALET GETiRMEZSE BUNU BEN YAPACAĞIM"

ABD Başkanı Donald Trump, Kongre'deki oturum başlamadan önce attığı tweette, bu şirketlerin sınırlandırılarak kontrol altına alınması yönünde çağrıda bulundu.Trump,
    "Yıllar önce bunu yapması gereken Kongre, eğer bu şirketlere adalet getirmezse bunu Başkanlık kararı ile ben yapacağım." ifadesini kullandı.Washington'da yıllardır sadece konuşulduğunu ancak hiçbir eylemin yapılmadığını öne süren Trump,
    "Ülkemiz bundan bıkmış ve usanmış vaziyettedir." değerlendirmesinde bulundu.

https://m.haberler.com/am...e-in-ust-13464638-haberi/
    2 -3 ... lenova
  2. 2.
    O bir iç soruşturma yalnız. Hem senato bir mahkeme değil ve bu bir “sorgu” hem de o şirketlerin menşei abd olduğu için ayrı bir düZenlemeye gerek olmaksızın abd bunu yapabilir.

Yani türkiye de trendyol un, morhipo num yargılanması gibi...

Bunu tutup da “bakın abd de de sosyal medya yargılanabiliyor” diye ortaya atarsanız bu işi bilenler de size kıçıyla güler haliyle.

Ayrıca “yılanın başı” diye yerden yere vurulan abd nin birilerinin işine gelince “örnek” teşkil etmesi de ayrı bir ironi ve garabet.
    3 -1 ... flat head
  3. 3.
    Dün amerikan kamuoyunun en önemli gündem maddesi buydu. Mealen birleşik devletler kongresi bu dört sanal medya patronuna siz bizden ayrı at oynatamazsınız demiştir. Kim bunlar? Amazon jeff bezos, facebook mark zuckerberg, google Sundar Pichai, apple Tim Cook. Hatta bezos "siz benim ne zorluklar çekerek bugünlere geldiğimi biliyor musun? yokluk içinde babasız büyüdüm ben, internette kitap satarak, tırnaklarımla kazıyarak geldim bugünlere" deyip (aslında doğru söylüyor ağlak yahudi) bildiğin bayağı ağlamıştır kongreye ifade verirken. Fakat dikkat ederseniz bunların içinde twitter'ın kurucusu jack dorsey yok. Hem de öteden beri başkanla ve ( daha yeni mevzu) turump'ın oğluyla (Covid-19 dezenformasyonu konusundaki kuralları ihlal ettiği gerekçesiyle hesabını geçici olarak kısıtladı) papaz olduğu halde. Bu da mizansenin bir parçası çünkü.

Niye olduğunu söyleyeyim hemen, nisan başında 1 milyar dolar bağışlamış covid-19 aşı çalışmalarına bu 45 lik ağa. Akıllı adam, haracını (servetinin 3 te biri, az değil) baştan vermiş zaten.

https://mobile.twitter.co.../1247625785764012033?s=20

O halde bu toplantı sosyal ahlaki etik kaygılar filan taşımıyor. Tamamen duygusal. "Haydi beyler pamuk eller cebe" yani. Ee normal. Covid pandemi sürecinde hastalıktan en çok etkilenen ülkelerin başında amerika geliyor. Aynı zamanda ekonomik ve mali yönden en çok zora düşen de o. amerikaya para lazım şuanda acilen. Kongre soruşturması danışıklı tiyatro..

Turump akıllı bir patron. Kimden nasıl para kopartacağını iyi biliyor. Kimin kirli çamaşırları olup köşeye sıkıştırılıp söğüşleneceğini de. Meseleyi ulusal boyuta taşımasının nedeni de bu. Ahlaki ve estetik kaygılar filan değil. Kişisel veriler kimin umurunda??

Bizdeki sosyal medya düzenlemesinin de ardında ekonomik nedenler var. Düşünsenize 1 twitt, hoop 1 miyon tl ceza. indir gönlüne hazinenin. Yakışır..

https://m-haberturk-com.c...i-nde-ifade-verdi-2759344
    1 ... gazeloglu
  4. 4.
    gericilik len aq, yobaz akp len aq.

abd'de mi dedin?
    1 ... masklavi