1. 1.
    twitter'ı ayrı tutarak başlıyorum cümlelerime.

hiç düşündünüz mü ,instagram yada whatsapp da yada benzer alanlarda foto neden paylaşılır ?
    o fotoyu paylaşınca ne kazanılır,
    o foto paylaşılınca iç dünyanızdaki hangi boşluk dolar,
    beyninizin neresini kaşımış olursunuz,
    kalbiniz hızlı mı atar, neden hızlanır...
    yediğiniz yemeği paylaşınca karnınız mı doyar,
    damağınıza başka bir lezzetmi gelir,
    yaptığınız tatili paylaşınca ne haz alırsınız,
    sevgilinizin yüzüne söylemediklerinizi o fotonun altına yazınca sevginiz mi katmerlenir,
    canım annem yada babam fotoğrafı size hangi değeri katar,
    arabanızı paylaştığınızda az mı benzin yakarsınız,

bunlar gibi onlarca soru sorarım size, kani olan var mı kendine verdiği cevaplarla ?
    2 -2 ... fismacunu
  2. 2.
    Aldıkları Begenileri ilerde mezarda sergi yapmak içindir, Bence kullananlar bunun için kullanıyor. Artık yüzüm buruştu bastonluyum ama Zamanında böyle rüzgarlar estirirdim be... Demek için.
    ... yoksul genc
  3. 3.
    Sosyal medya kullanmadığım için bilmediğim, umrumda da olmayan vıdı.
    4 ... bordo siyah ruhlu hatun
  4. 4.
    ilgi budalalığının dışa vurumudur.

Bakın arabayla geziyorum, bakın tatildeyim, bakın ne yiyorum şeklinde başkalarına servis ederken anı kaçırdığının farkında değiller sanırsam.

En çok da hastaneye yatıp serumlu kolunla fotoğraf atanları anlamıyorum. Demek ki hasta değilsin veya ilgi yetmezliğine yakalanmışsın.
    1 ... ne yazsak acaba
  5. 5.
    insan görülmek istiyor. bilinmek istiyor. sosyal medya kullanmıyorum. ama sözlüğün anın görüntüsü vs başlıklarıyla bu açlığı az da olsa gidermeye çalışıyorum. fazlaya kaçmamak için de insanın kendini eğitmeye çalışması şart. eksik kendini sevmeyen kendine güveni olmayan insan, başkasının gözbebeklerinde kendini gördüğünde varlığına mevcudiyetine inanıyor. birinin gözbebeğinde kendini görmenin ilk şartı da görünür olmak.
    3 ... ngark
  6. 6.
    bak kaç takipçim var, merak edilen birisiyim ben.
    bak kahve de içiyorum, anla ki kitap okuyorum. entelektüelim yani, anlarsın.
    bak kahvaltının en iyisini nerede yenileceğini biliyorum, ağzımın tadını biliyorum.
    bak burada tatildeyim, yaşıyorum bu hayatı gerçekten.
    bak sevgilim de var, çok yakışıklı/güzel ve benim. beni de deli gibi seviyor.
    bak yönetim kadrosuyla toplantıdayım, önemli biriyim kısaca.
    bak nasıl kombin yapmışım, moda benden sorulur.
    bak fiziğim ne kadar düzgün, insanlar bana tapıyor.
    bak hobi, sanat faaliyetlerine katılıyorum. sanatsever birisiyim.
    bak bir müzik aleti çalamıyorum, ama çalabilen arkadaşım var.

gibi uzar gider liste.

not: insanlar nasıl mutlu oluyorsa öyle yaşasın, sahte ya da gerçek fark etmez.
    1 ... matekuyas