1. 1.
  gerçekleşmesi halinde enes batur gibi şuursuzların, henüz gelişme çağındaki çocukları zehirlemek suretiyle kazandıkları paranın en azından bir kısmının vergi adı altında alınması olayı.

  "Maliye Bakanı Naci Ağbal, internet siteleri ve sosyal medya üzerinden para kazananların vergi mükellefi olması gerektiğini söyledi. Adına 'internet fenomeni' deyin, ne derseniz deyin, 'Bir şeyler yapıyorum da arada para kazanıyorum' diyorsa her para kazanan vergisini ödeyecek."

  https://tr.sputniknews.co...enomenleri-vergi-odemesi/

  haberin tamamı ;

  Elektronik ticaret ve sosyal medya üzerinden gelir elde edenlere ilişkin değerlendirmede bulunan Maliye Bakanı Ağbal, vergi kanunlarında, internet üzerinden elde edilen kazançlarla ilgili bir boşluk bulunmadığını söyledi.
  Ağbal, "ister gerçek isterse sanal ortamda ticaret yapın, bugünkü kanunlarımıza göre vergi vermek zorundasınız. Bir kişi internette ister kendi sayfasına reklam alsın isterse video çekerek twitler atıp oradan gelir elde etsin, bunlar eğer devamlılık arz ediyorsa ortada bir kazanç var demektir ve verginin ödenmesi gerekir. Vergi kanunlarımızda hiçbir boşluk yok, bunun adına 'internet fenomeni' deyin, ne derseniz deyin, 'Bir şeyler yapıyorum da arada para kazanıyorum' diyorsa her para kazanan nereden kazanırsa kazansın vergisini ödeyecek" dedi.

  '18 YAŞIN ALTINDAYSA, KANUNi TEMSiLCiSi BEYANNAME VERECEK'

  Ağbal, Gelir idaresi Başkanlığı'nın, elektronik ticaret platformları başta olmak üzere tüm internet sitelerini taradığına dikkati çekerek, yeni kurulacak Risk Analiz Merkezi'nde de internet üzerinden yürütülen ticaretin ve dijital hizmetlerin izlenmesi için özel bir birim kurulacağını söyledi.
  Ağbal, "Kim olursa olsun, kazanç doğuran faaliyetleri bu ortamda yürütenlerin hepsi ya kendiliğinden gelip vergi dairesine başvurup mükellef olacak ya da onları biz tespit edeceğiz ve resen kendilerini vergi mükellefi yaparak vergiyi tarh edeceğiz, yani onlardan kazandıkları bu paranın vergisi isteyeceğiz" değerlendirmesinde bulundu.
  Video paylaşım siteleri gibi platformlardan gelir elde edenlerin de bu kapsamda olduğunu vurgulayan Ağbal, "Vergi kanunlarına göre vergi mükellefi olmanın yaşı yok. Dolayısıyla hangi yaşta olursa olsun, 18 yaşın altındaysa kanuni temsilcisi onun adına beyanname verecek. Nereden kazanırsan kazan, ister internetten video yayınlayarak ister yine sanal ortamda mal veya hizmet satarak kazan, hepsinde vergi var" ifadesini kullandı.

  TAKiPÇi SAYILARI MiLYONLARI AŞIYOR

  Sosyal medyada en çok takipçisi olan isimlerden Enes Batur'un YouTube'da 6.974.361, Orkun Işıtmak'ın 4.675.626, Kafalar'ın (Atakan Özyurt, Fatih Yasin ve Bilal Hancı) 3.508.00, Danla Bilic'in 1.684.435 takipçisi var. Kerimcan Durmaz'ın da 2.4 milyon Instagram takipçisi bulunuyor.
  8 ... kedilerinbabasi
 2. 2.
  sen git sabah gazetesinden milyar dolarlık vergini topla önce.
  3 -2 ... lovely bones
 3. 3.
  Şimdi enes batur abi düşünsün.
  2 -1 ... bilgisayar delisi
 4. 4.
  Saçmadır.

  Gitsin önce doğudan elektrik, su parasını alsınlar.

  Yandaşın vergi borcunu silmek yerine alsınlar.
  2 -1 ... beyaz baretli mehmet aga
 5. 5.
  Olması gerekendir. Bakkalın sattığı cikletin vergisi var. Daha dünkü bebeler birilerinin sayesinde kefyi keka zevkü sefa sürecek paraya malik oluyorda bunlara niye vergi olmasın ki? Vergide adalet istiyoruz adalet. Daha tıklar tıklanmaz parasını keseceksin şırak kadak. Anında görüntü.
  3 -1 ... gazeloglu
 6. 6.
  Boş beleş çocuklarr camaro'ya, mercedes'e biniyorsa. Sağa sola para saçabiliyorsa, olması gerekendir.
  6 -1 ... ulkucuwolf
 7. 7.
  verginin vergisi bile alınan ülkede bunlardan vergi alınmaması ayıp.

  - maliye bakanlığı bunu beğendi

  düşürebildiğimiz kadar karpuz kabuğu düşürelim devletlülerümüzün aklına. kullanan yazarlar tivitırdan heşteglesinler hatta.
  4 ... jarrus
 8. 8.
  sadece fenomenlerden değil adam gibi kazanan veya kazanmayan internetten gelir elde eden herkesin bulunduğu durumdur. sinekten yağ çıkarmaktır. ayıptır. rezilliktir. yazıktır.
  -1 ... 1coder
 9. 9.
  Doğru uygulamadır.
  1 ... turin
 10. 10.
  Oturduğu yerden para kazanana devlet, yok öyle yağma vergisini vereceksin demesi normal.
  1 ... frekans