1. 1.
  dün yoğun bir gündem geçirmişken, bugün özellikle internet ile ilgili olan kısıtlamalar hakkında saraydan bilgilerin sızdığını görüyoruz.

  -Türkiye’den günlük erişimi 1 milyondan fazla olan yurt dışı kaynaklı sosyal ağ sağlayıcılar, Türkiye’deki adli ve idari makamlarca gönderilecek tebligat, bildirim veya taleplerin gereğinin yerine getirilmesi için yetkili en az bir kişiyi Türkiye’de temsilci olarak belirlemek ve bu kişinin kimlik ve iletişim bilgilerini BTK’ya bildirmekle yükümlü olacak.

  -Temsilci belirlemeyen sosyal ağ sağlayıcıya, BTK tarafından bildirimde bulunulacak. 30 gün içinde temsilci belirlemeyen sosyal ağ sağlayıcının internet trafiği, mahkeme kararıyla bant genişliğinin yüzde 95 oranında daraltılabilecek.

  aklıma şu soru geliyor? %95 oranında kısıtlarken %5 lik kısım acaba saray görevlilerinin ajanlıkları için mi ayrılıyor?

  ayrıca:

  Düzenleme ile Netflix, Amazon Prime, Puhu TV ve Blu TV gibi platformlar da yasal altyapıya kavuşturulacak. BTK, kamu yararı gereklerini göz önünde bulundurarak söz konusu platformlarla ilgili “gerekli düzenlemeleri” yapmaya, yetkilendirilmeksizin söz konusu hizmet sunumunun engellenmesine ilişkin tedbirleri almaya yetkili olacak.

  nasıl totaliter oldum vol.04300294

  https://www.milliyet.com....ar-meclis-yolunda-6249277
  4 -1 ... rockonbaby
 2. 2.
  Adam hakaret etmemiş ki amk.

  Edit: hakaret etse de karşı olmam. Herkes herkese küfredebilir bana göre. Keşke yasalara göre de öyle olsa.
  1 -1 ... ciklet kizilok