bugün

ortama uyma adına içki içen, genelde içmediği için harbi içicilerin yanında yarım kadehle sarhoş oluveren insan evladı.
gereksiz bir olaydır.. bunu yapan kişi yarın ipneli ortamda ortama uymak için, terbiyesizlik olmaması için çizdirirde di mi?
bilimum arkadaş, ya da akraba ortamlarında, normalde içki içmeyen, ama ortama ayak uydursun diye içki içen kişilere verilen ad..
(bkz: asosyal içici)
(bkz: sosyal sikici)
bazı anketlerde "içki kullanıyor musunuz?" sorusunda, "evet", "hayır" ın yanında 3. bir şık olarak yer alan cümle.
sadece alkol için değil, sigara için de dahil olunabilecek içici türüdür.
eşe dosta ayak uydurmak için içen kişidir. genelde alkole başlamanın ilk küçük adımlarıdır.
Sevişmek için grup seksi bekleyen kişi.
(bkz: grup sex)
arkadaş ortamı, partiler, balolar gibi sosyal ortamlarda dozunda alkol alan veya tek tük sigara içenlere verilen sıfat.

''ağzıma bile sürmem'' katılığındaki insanlar ile ''her gün mutlaka bir duble de olsa içerim'' spektrumunun arasında kalanları kurtaran bir sıfattır. ben haftada 2-3 kere 2 bira içerim diyelim. ben neyim? asosyal içici mi, anti sosyal içici mi? veya örnekteki içki bira değil de rakı olsa alkolik miyim? şarap veya viski olsa ''elit içici'' miyim?*

velhasıl kelam, saçma gelir bana biraz. bir sıfat koymaya gerek yok be dost, ağzına sürmeyen adam gün olur dertlenir bir galon içer. ah şu anketler ve forumlar yok mu; her şeye bir sıfat uydurur olduk...
aksırıp tıksırıncaya kadar içmeyen kişidir.
tek başlarına olduklarında alkol kokusunun burunlarının yakınına bile ulaşmadığı ancak başka insanlarla birlikteyken içme eyleminde bulunabilenler..
bu kişiler için hayatın pek çok alanının anlam kazanması için ötekine duyulan ihtiyaç ötekilerin birbirlerine duyduklarından biraz daha fazladır... kendilerini ortama ait hissetmek, eğlencenin parçası olmak için içerler...
sosyal içiçi =beleşçi=sinek=otlakçı.
Tek başına içememe durumu olarak da tanımlanabilir. Fakat daha sonraki adım genel içicidir.
bir nevi agnostik.
--spoiler--
ben alkolik değilim sevim sosyal içiciyim
--spoiler--
--spoiler--
benim adım cemil sosyal içiciyim ben işte o kadar...
--spoiler--