bugün

bir liboş-dinci mottosu. ne gerek var şimdi sosyal devlete, zenginden vergi alıp milli gelirde adaleti azıcık da olsa dengelemeye. zenginin vicdanına kalsın, yoksullara yardım etmek, hem sevabı da bol. ver iki çuval kömür, dört koli yağ bulgur makarna, allahına da şükretsin, devletine de. sosyal devlet dediğin sendikaydı, grevdi, toplu sözleşmeydi, sekiz saatlik işgünüydü, lojmandı, sosyal güvenlikti, adamı anarşik yapar lan bu dediklerin, gomonis yapar, ver sadakayı, allah senden razı olsun, devlete de zeval vermesin.
sadaka devleti akp'nin kurduğu bir bubi tuzağıdır. onlar gittiklerinde belediyeler aynısını devam ettirmezse sosyal patlama olur ve herkes de akp'yi arar olur. aslında kendilerini arattırmak için bunu yapıyorlar gibi geliyor bana veya bunun sonucu o olacak.
kapitalizmin 1975 yapisal krizinin ardindan uygulanmaya baslayan neoliberal politikalarin sonucu dunyada devlet aygitinin aldigi bicimdir. yeni sag muhafazakar liberaller ve eski solcu simdiki neoliberaller tarafindan dillendirilen safsata.
çalışanı köle, vatandaşı da dilenci olarak gören kapitalizmden vecizeler. *
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.