1. 1.
  dün yaşanan chp kongresinde kemal kılıçdaroğlu'nun konuşmasıyla ayyuka çıkmış edebiyattır. bu ülkde siyasetçiler ne zaman fakirlikten çıkar sağlamayı bırakırsa o zaman ülke zenginleşip demokratikleşecektir. bakın gandi kemal ne demiş;
  "5 yıldızlı-7 yıldızlı otellerde kalmayacağım"

  burada açık açık zengin düşmanlığı yapılmaktadır. yani senin amacın yıldızı yüksek otellerden kaçınmak mı yoksa tüm vatandaşları yıldızı yüksek otellerde kalabilecek refah düzeyine ulaştırmak mı. hem sen recep tayyip'e bu yönle markaj yapmaya çalışırsa olmaz. sosyal demokrasi insanların fakirlikleri üzerinden edebiyat yapmak değil insanların refah düzeyinin eşit seviyede artmasını sağlamaktır. sen abd'ye ya da başka avrupa ülkelerine ziyarete gittiğinde 1 yıldızlı otelde mi kalacaksın. ee o zaman ne bu gereksiz sözler.

  bununla da yetinilmiyor ve çalışmayan insanlara maaş verileceğini söylüyor. oldu mu hiç. senin amacın insanların eşit şekilde üretime katılmasını sağlamak değil mi. ee ne bu o zaman. insanları tembelleştirecek maaş söylemi. tutmaz gandi kemal tutmaz. öyle önder sav'ın gazıyla parti başkanı olmak ile lider olmak arasında çok fark var.
  2 -7 ... benjamin kastaryan
 2. 2.
  edebiyat değildir.
  bildiğin ülke gerçeğidir hem de en sertinden.

  otel demişken, fettah tamince ve 7 yıldızlı otelleri meselesine biraz bakmak ister misin..
  37 yaşında onlarca beş yıldızlı otel hayal et ama ve hanutçuluktan yükselmişsin hem de birkaç sene içinde.. hummmm.. duyamadım.

  ha sen sadece kendi çıkarlarına bakıyorsan zaten başka yolun yolcularıyız.. kafadan.
  2 -1 ... cymbeline
 3. 3.
  aslında söyledikleri kısmen doğrudur,fakat zihniyet olarak kendileri de pek farksız olduklarından dolayı edebiyat yapmaktadırlar.
  ... 1977
 4. 4.
  ülke gerçeklerinin edebiyat zannedilmesidir.

  kılıçdaroğlu söylemlerinden değilde birde şu açıdan bakalım.
  bu ülkede herkes çalışıyorsa niye insanlar kömüre, pirinçe makarnaya muhtaç?

  bu ülkede zenginlik düşmanlığı yoksa (-ki adam sadece ben halkım aç iken 5-7 yıldızlı otellerde kalmam diyor) niye bizler halen 5 yıldızlı otellerde kalamıyoruz.

  evet birileri zenginleşiyor ama bunun biz olmadığımız kesin.

  insanlara kömür , pirinç bilmem ne vereceğinize bence sosyal devlet anlayışıyla sağlık eğitim bedava yaparak işten başlayabilirsiniz. kpss sınavları lys lgs ags kgs mbs gibi muhteşem sınavlarla ösym kurumunu ticarethaneye çevirmezsiniz.
  1 ... redwiner