1. .
  müslüman ve türk olmayanların en sevdiği ütopik reklam ajansı. ulan hadi döve döve herkesi müslüman yaptınız, olmayanı islami kurallara uymayanları öldürdünüz, herkesin eli armut topladı. o kadarına gülümseyerek evet diyelim. türk olmayan herkesi öldürmeye kalksanız kurşun yetiştiremezsiniz ulan.

  harbiden çok merak ediyorum; lazı, çerkesi, kürdü vs. türklere uşak olarak kullanmanın veya türkleştirmenin nasıl bir yolu var lan?

  bu nasıl bir ihtiras?

  ne acayip insanlar var dünya'da.
  2 -4 ... aklidengegorecelibikavramdir
 2. .
  (ara: akıl fikir)
  -1 ... gokte atam han ulgen
 3. .
  (bkz: aman petrol)
  ... barobeyu
 4. .
  Sosyal adalet, sosyal ve demokratik bir ulke olmaktan gecer. Ulan, bir ulke icerisinde azinliklarla uyum icerisinde yasayamiyorsa ne bicim sosyla devlettir? Basliktaki yargi dogrultusunda dusunen sicmis, sivamis; kendiyle celisiyor...

  Bir halk kendi icindeki irki veya dini azinliklarin kulturleriyle zengindir, bunu goremeyecek kadar kor olan insanlar, ulkeyi yonetmeye devam ettikce ulkenin burnu boktan cikmaz...

  (bkz: Kilicdaroglundan tirsanin islami baslik acmasi)
  ... bard of hell
 5. .
  neden türk islam, ya da neden endonezyalı-islam değil ya da neden fransız-islam değil hatta hatta neden yozgatlı-islam değil de türk islam sorularından herhangi biri sorulduğunda, göçecek tez.
  ... la maison bleu