bugün

Gıda mühendisi bir arkadaşımın et fabrikasındaki anılarını anlatmasıyla çok lezzetli bulmama rağmen vazgeçmeme neden olan gerçektir.
yemeden de yasayabilirsiniz. uzak durun bu sektorun urunlerinden.
Bize de anlatın biz de bilelim, tiksinelim.

Bilinmeyen gerçektir.
nasıl yiyorsunuz hala anlamadım hadi sucuk neyse ızgara güzel oluyor da diğerleri çok ıyyy. aa bak onlarda pizza da güzel oluyor.
Bu tür ürünlerin içine hayvanın gözünden, kuyruğuna, iç organ yağlarına kadar ne kadar zararlı kısımları varsa konulmasından mütevellit yenilmemelidir.
hocam afyondan gelen sucuk da fena ama, tepkisini verdiğim gerçek.
hocam şimdi sucuk hem güzel, hem adam gibi aranırsa temiz, hijyenik, sağlığa tehdit olmayan sucuk bulunabilir.

ama başta sosis olmak üzere sosis, salamı tercih etmeyin. özellikle de sosisi. ben bırakalı yıllar oldu hatta. durduk yere zehirlenme potansiyeliniz dahi var o kadar söyliyim.

hatta şuan en basitinden poğaçada bile sucuklu ise yerim ancak sosisli ise asla. hatta genellikle sosisli oluşundan ötürü favorim peynirli, zeytinli poğaça. *
SucukTan nasıl vazgecilir be. (bkz: Sucuk dilimlerken entry girmek)
En az 5 yıldır yemiyorum eksikliğini hissetmiyorum Canımda hiç Çekmez. Kahvaltı ile hiç aram yok ondan olabilir.
Sosis ve salam bir anda yer yüzünde yok olsa umrumda olmaz ama sucuk!..

Benim için hava gibi, su gibi bir ihtiyaç. Nefes alamazken hissettiğim boğulmayı sucuk olmayınca da hissediyorum. Maret mangal sucuğunu cız bız yaparken çıkan kokusu olmadan varlığımın bir amacı yok, Cumhuriyet sucuklarının üzerine yumurta kırmazsam o günü yaşanmış saymam ben. Apikoğlu sarı bantlı sucuğu hamburger yapıp yemezsem üç gün uyuyamam.

Sucuk candır, gerisi heyecandır.
Hani sucuk yerken sertimsi esnek boncuk kadar bir şey gelir ağzımıza, işte o şey hayvanın makadıdır.
Neler neler yiyoruz kimse farkında değil güvenilir markalardan alıp yine yerim kimse beni sosisimden ayıramaz.
Sadece sucuk yiyorum o da 2–3 ayda bir. Bir seferinde kurban bayramında kesilen hayvandan kendimiz yaptırmıştık sucuk. Hem dehşet lezzetliydi (afyon sucuğundan iyiydi), hem de biliyorsun nasıl yapıldığını. Her sene yaptıralım bari dedik ama arada kaynadı hep.
Sosis yediğim her seferde hastalandığım için kimseye de yedirmem kolay kolay. içinde ne bok varsa artık.

Salam zaten damakta yağ tadı bırakıyor. Öğk.

Sucuk ekmek arası efsane olur. Her halükarda gömerim. Diyette bile sucuklu yumurta yemiş insanım. Migros'larda organik sucuk satıldığını gördüm. Tamamiyle organik olmadığından ben de eminim Fakat kötünün iyisi işte.

Ayda bir içinizdeki minnoşkoyu Mutlu edebilirsiniz.

Ağfiyetler olsun sözlük bebişleri.
o gerçeğin gereksiz olduğu gerçeği var. ulan o sucuk nasıl yenmez hocam?
Gıda mühendisleri bu tür ürünlerden uzak duruyorlar.
Sahurda bunlardan bir yiyin ve sonucu görün. Artık mikro uykuya geçip önünüzde niagara şelalesini bile görürsünüz. Riskli.