bugün

bir erkeğin kız arkadaşından ayrılmak istediği fakat ayrılmak için bir sebep bulamadığı anlarda, kıza karşı sarf edilen cümledir. kurtarıcı bir cümledir. her yere yakışır. bunu dedikten sonra herhangi bir mazeret bulmaksızın kızdan ayrılabilirsiniz gönül rahatlığı ile.
aslında denmek istenen sorunun sadece karşı taraftan kaynaklı olduğunu vurgulamaktadır. ama bunu kimsenin söylemeye cesareti olmadığı için bir kaçış cümlesi olan sorun sende değil bende olayına girilerek olaydan sıyrılmaya bakılır.
kızlarında erkekler kadar çok sarfettikleri tümce.**
ayrılmak için kurulan cümleler listesinde zirveyi zorlamakla beraber, anlatılmak istenileni netten öğrendiğim bahanedir.

"Senden bıktım. Artık hayatımdan çıkmanı istiyorum.
Zaten benim kafamda ki tek problemde sensin.
Sen olmasan o kadar rahatlayacağım ki anlatamam.
Senden ayrılabilmek için kendimi bile sorunlar insanlar grubuna soktum.
Anla artık ve beni rahat bırak...''

http://www.kalbiminsehri....p?pid=askadair&sid=l2

(bkz: Senin sevgine layık değilim ya da sen benden iyilere layıksın)
(bkz: Aşkımız heyecanını kaybetti)
(bkz: Çok iyi bir insansın ama)
karşı tarafın içini rahatlaması ve anlayış göstermesi için kullanılan cümle ki bu durumda karşı tarafın yapabileceği tek şey sorunun çözümünde bir yardımı olacaksa elinden geleni yapacağına kişiyi iknadır ama büyük olasılıkla sorunu olan kişiye olabilecek en iyi yardım nazikçe uzaklaşmaktır...
klasikleşmiş yalanlardan olup ben seni haketmiyorum,sen daha iyilerine layıksın gibi türevleriyle birleşince tadından yenmez.burda,kızların bunu gerçek sanıp sanmadığı merak konusudur.
(bkz: george costanza)
"toplantıdayım" ımın önüne geçeceğini şimdiden görebildiğimiz yeni kuşak yalanı.
komiktir. bazen yol vermek gerektiğinde asıl sebepleri çokda söylemek istemiyosanız bu tarz bi yalana başvurabiliyorsunuz. karşı tarafta anlıyor zaten ne siz yoruluyosunuz ne o.
ha birde ben sana layık değilim" acıtasyonu vardır ki sormayın oof of.
vıcığı çıkmış en bilindik yalan.
SEN BENDEN DAHA iYiLERiNE LAYIKSIN DEMENiN BiR BAŞKA YOLU. YANi KIVIRMANIN. YA DA ŞARKIDAKi GiBi..

ONLAR YANLIŞ BiLiYOR
KiMSENiN SUÇU DEĞiL BU
ONUN SUÇUN DEĞiL BU
KADER OYUNU DEĞiL BU
BU BENiM SUÇUM.
-sen cok sıkıcısın ben daha egelenceli birseyler arıyorum ama sorun bende sende degil kesinlikle
-ben sıkıcıyım ama sorun sende yani?
-kesinlikle sorun bende...
-oh arhatladım gerizekalı sittir cık LAN!
-?+^^ aslında sen renkli bir karaktermissin..
-sittir lan benim sorunlularla isim olmaz.
yalanın daniskasıdır. ayrılırken çoğu kişi kullanmıştır bu cümleyi. halbuki kırdığı kalbin sorun morun düşündüğü yoktur. asıl sorun bunu söyleyen tarafın kendisi olmamasıdır.
bırak git artık beni sorunun bende olduğunu da kabul ettim daha ne istiyosun, gibi bir açıklaması olabilir.
ayrılık muhabbetinden kaçmak. kavgasız tartışmasız ve karşı tarafın ikna etme çabaları olmadan kurtulmak için kullanılan ayrılık cümlesi.
işe yaramaz ve gereksiz bir cümledir.
korkaklıktır bazen..

(yazarı şaşırtan edit: bunu dürüstçe söyleyenlerde varmış)
bir ayrılık klişesisidir.
kızların çok fazla söylediği akabinde özür dilediği ama ilk sorunda yine seni suçlayarak getirdiği devir daim durumu.
kusursuz bir silahtır. dünya ilişkiler tarihinde yepyeni bir çığır açmış, söylendiği zaman karşı tarafı tamamen savunmasız bırakan o muhteşem cümledir.
bir ilişkiyi bitiren en klişe cümle. bünyesinde ne bir samimiyet ne de gerçeklik barındırır.
tıpkı;
(bkz: açıklayabilirim)
(bkz: göründüğü gibi değil)
(bkz: yeni bir ilişkiye hazır değilim)
(bkz: bugunlerde kafam cok karisik) ifadeleri gibi.
kendisinin suçlu olduğunu göstermelik de olsa ortaya konulduğu bir konuşma biçimidir.
hal eki olan -de.

(bkz: sorun sende değil bende)
doğrusunun sorun sende değil bende olduğu kanısına vardığım, genellikle ilişkileri bitirmek adına kullanılan suç üstlenme cümlesidir.
ayrılmalıyızın dolaylı yoldan yerinin hazırlanması.
çoğunlukla, çocuk sahibi olamayan eşlerden birinin diğerine yönelik acıklı bir itirafıdır.

- biliniyor ise gizlenmemelidir. aksi taktirde, her iki taraf için de yürek yakıcı bir hal alır.
-de ekinin ayrı yazıldığı versiyonu "sorun ne sensin ne de ben" anlamına gelebilir, ki bu noktada top topluma, hükümete, kaynanaya, kayınbabaya atılır.
-ayrılıyoruz serhan.
+noldu, neden şimdi durup dururken?
-sorun sende değil bende.
+salak, sorun sendeyse benim ayrılmam gerekir, sen niye kıvranıyorsun.
-kırıcı oluyorsun ama
+hadi ev boş, zaman kaybetmeyelim.