1. ?.
  her iki cinsin de kullandığı ayrılma bahanesi.
  altında, "ya git artık seni istemiyorum, ama hani kırmak da istemiyorum. kırmak istemediğim kalmanı istediğim anlamına asla gelmiyor. git sen hadi" gibi anlamlar yatabilir.
  2 ... simitcikahvecigazozcu
 2. ?.
  (bkz: karsi cinslere soylenen yalanlar)
  1 ... oumar
 3. 1.
  ayrilmak isteyen kisinin "bak sucu da uzerime aldim, kabahatli benim" anlamina gelen, aciyi hafifletici oldugunu dusundugu cumle.
  ... radament
 4. 2.
  Ayrılırken karşısındakine açıkça "salak seni terkediyorum." diyemeceği için kişinin tercih edebileceği süslenmiş yalan türü.
  ... by s
 5. 3.
  'ben seni haketmiyorum' da benzeri bir yalandır. ikisi de aynı amaçla söylenir. inanmayınız, gülüp geçiniz.
  1 ... misspiggy
 6. 4.
  "sorun sen degilsin benim bebeğim. seni üzmekten, kırmaktan korkuyorum. zaman gelir de benim için herşeyken, hiç bir şey olman beni delirtir. şuraya yazıyorum, olmaz bu iş. sorunlarım var kendime bile anlatamadığım ve sorunlarım var tek başına yaşamaya adadığım... o yüzden çıkıyorum hayatından tüm sorunlu yanlarımı da yanıma alıp, dönmemek üzere" (girişe gel. iclal aydın tadında giriş yapmak. babama selam söyle uçak)

  Sahi ne sandın abim/ablam bunu derken? karşıdakini daha az yaralayacağını, kırılmayacağını, daha az bunalıma gireceğini kendini eve kapatıp damar şarkılar eşliğinde klip çekmiceğini, (en ufak kavgada kendimi klip çekimine adarım, fonda acılı bi şarkı elde siğara dağılırım. Yapmam diyen halt etmiş. nihahah) O sıra destek kuvvet olarak dünyanın kulak kesileciğini, o; ayrılık şarkılarını söylerken ve bi yandan göğsünü en sivri dala gömerken ( sivri dal ne alaka lan? Ne dala gömüyosun kalbini, bu tipe gömsene. Dalını!) sesinin kesilip çıkmıyacağını, orada sessizliğe gömüleceğini, herkesin o'na acıyacağını, acısını paylaşacağını, bundan aldığı gazla Kabuğuna çekilmeyeceğini, "ooo ben sensiz de yaşıyorum unuttum seni, hadeee bas git yoluna" temalı şarkılarla diskolarda tozu dumana katacağını, akabinde eve gelince, bunalım hırkasını giyip elde kahve fincanı camdan dışarı bakarken yaşanmışlıkları hiçe sayacağını falan mı? yeminle komiksin sen!

  Bu laf acıtır. acıdır bir kere. Bilinir ki yalandır, "tamam bu ilişkinin günah keçesi olmaya şimdiden sonra adaylığımı koyuyorum, ben gideyim arkamdan salla" lafının fragmanıdır işte Var mı ötesi? O tavır oskarlıktır. Roldür, gerçekle alakası yoktur. Diyenin ifadesi, Kırmızı halıda yürüyen ünlülerin surat ifadesini hatırlatır. Sıfatına edilmekliktir.

  sorun sen değilsin benim! Yanlış olan benim!miş...
  Yok ya? yanlışı mı var bu işin? "bitti" de, "olmuyor" de, "sevmiyorum seni başkası var" de. Korkma! omzuna binen fazlalıktan bahaneleri bırak, kendin ol hafifletici sebeplerini kendine sakla. Az Delikanlı ol. Daha az koymazsa şerefsizim.

  + sorun sen değilsin benim!
  - bence sorun ne biliyo musun? Bence sorun, kafanın kıçından büyük olması... yoksa, yerdi o kıç "bitti" demeyi inan.. yemiyor ve sen o koca kafanla bahaneler üretiyorsun! (oehhh sinirlenir tabii haklı)

  Sende baglan be entry bağlan be... sorun siz değilsiniz benim!!!
  5 -2 ... nukleerella
 7. 5.
  ayrılmak uzaklasmak isteyen kisinin "sorun degilsin ama cozum de degilsin" demek istedigi fakat daha mütevazi davranarak belki de karsındakini kırmamak adına sarfettigi cumle.
  ... balim
 8. 6.
  sözün bittiği bir noktada, karşıya suç bulmamak için söylenen cümle.
  ... yeni nesil aliye rona
 9. 7.
  (bkz: bahane bu bahane)
  istisnası: sorun gerçekten bu cümleyi söyleyenin ise.
  ... freelance
 10. 8.
  lafın söylendiği kişinin yapmış olduğu hata(lar) sonucu, söyleyenin kalp kırma endişesi 'yok'a yakın olması suretiyle sarfettiği, neredeyse klişeleşmiş söz öbeğidir...alıcının yaptığı hataları tartışma gereksiniminden,gereksizliğinden,tembellikten,tekerrürden,bilinçli sonuçsuzluktan ve yoruculuğundan kaçınma çabası içerisindeki ruh halinin biyolojik halin anlayacağı kelimeleri bir araya getirip dil vesilesiyle ortaya koyduğu tümcedir...
  ... toreador