bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    (bkz: osurduktan sonra bagirarak konusmak)
    (bkz: minibüste osurduktan sonra kim osurdu diyen amca)
    5 ... o bir golgedir varlik sanirsin
  2. 2.
    zamanı gelince ülkenin geldiği kötü durumun sorumluları kimse kafaları koparılmalıdır denebilir.bu zihniyet iyi değildir.
    (bkz: rüzgar eken fırtına biçer)
    2 ... diskapimandali
  3. 3.
    allahü ekber diyerek kafa kesmek.
    1 ... prot
  4. 4.
    topu askere atan sıradan akepeli ağızları bunlar, içeri tıkmadık terörle mücadelede başarı sağlamış subay bırakmadınız, devletin istihbarat örgütü bilgi toplamak yerine hükümetinizin özel müzakerecisi haline gelmiş kendileri hala suçlu arıyor! inanılmaz ama gerçek.
    1 -1 ... sinirlenmicem
  5. 5.
    akpkk hükümetinde koparıla koparıla bitmeyecek kafalardır.

(bkz: dün yediğin hurmalar bugün götünü tırmalar)
    2 ... atonica
  6. 6.
    kendi kafalarını koparmakla işe başlayabilirler. onların kafası koptu mu gerisi beslenemez zaten.
    2 ... bad influence
  7. 7.
    aklı başında açıklamalar bekleyen sözlük yazarlarını haklı olarak rahatsız etmiş olan beyanattır.
    iyi pakistan'dan afganistan'dan hindistan'dan örnekler vermemiş. bu gözler onları da gördü, kulaklar öyle şeyler de duydu. hiç olmazsa kendi içlerinde birbirlerine atıyorlar suçu bu sefer.
    2 ... sevgilim ben manyak oldum
  8. 8.
    onuruyla istifa etme mekanizmasının bu memlekette işlememesinden hareketle; azletme seçeneğinin gerekliliğini anlatan cümle.

hata yapan, görevinin ehli olmayan, kendisine emanet edilen makamı ve yapması gereken işleri eline yüzüne bulaştıran politikacı ve bürokratlara iş ahlakı eğitimi verilmesi ve istifanın erdemli bir tutum olduğu bir şekilde anlatılmalıdır.
    1 ... vuzii
kapat