bugün

hukuk okuyorum.
Açılın doktorum ben. Buna bir örnek olabilir.
Mesleği ile ön plana çıkmak isteyen kişidir. Bu kişiler, karakter unsurunu bir adım geride tutarlar.
-Siparişiniz nedir ?

+Merhaba ben profesör doçent doktor bilmemne bilmemne.

- ııı pekii, siparişiniz nedir ?
Genel de emek çekmeden gelinmiş mevki, makam ve meslek sahiplerinin yapmış oldukları cahilliktir.

Uzman bir hekim asla kendini tanıtırken hasta yakınları ve hasta dışında " ben doktor bilmem ne " diye konuşmaz. Çünkü 10 11 yıl boyunca çok ineklemiştir. bu çabaya göre geldiği yer ve aldığı ücret kendince yeterli değildir.

Ama torpille hemşire, müdür ya da doç olmuş birisi! Vay babam vayyy!
siz sorma zahmetine girmeden mesleklerini söyleyen adam gibi adamlardır.

sorulmadığı halde mesleğini söyleyen kişi diye yazılır adam diye okunur.
babam. kartvizitini vermediği birinin olduğunu düşünmüyorum.

sinir bozuyon baba.
siz de.
Söylemezse muhabbet daha da berbat bir hale gelecektir. Önce karşı taraf mezuniyetinden atanmasına, boş gezme süresinden aldığı düşük maaşa kadar her şeyini anlatır. Karşısındaki adamı da kendi gibi zanneder çünkü.

-ee siz ne işle meşgulsünüz?
+beyin cerrahıyım ben.

Ve beyin koşarak uzaklaşır...
kız ve erkek yolda çarpışırlar kızın kitapları yere düşer

erkek: özür dilerim..
kız: off yaa onlar benim istanbul üni hukuk kitaplarımdı.
Hukuk okuyordur.
Görgüsüz müyüz sanki biraz.
(bkz: kanun namına teslim olun)
nickimde yazıyor söylememe gerek yok.
Son zamanlarda malca gundeme gelen hokok okoyom goygoyunu da bu vesileyle acmak istiyorum.
Hukuk okuyan cekirgeleri bir kenara birakirsak (onlar staja baslayip icra dairesinde dosya ararken ya da icra mudur yardimcisina girildi iliciktik midir bey hehe yaparken zaten gazi aliniyo)
Avukatlarin bircogu serbest meslek erbabi oldugu yani birnevi esnaflik yaptigi icin kendi is firsatlarini kendisi yaratmak zorundadir. Amerikanin aksine turkiyede avukatlarin reklam yasagi soz konusu oldugu icin de ilkel ve daha basit adimlarla kendi reklamlarini yaparlar bu da her girdigi ortama avukat oldugunu belirterek ya da kartvizitini vererek mumkun olur.cunku bir avukata nerden is firsati dogacagi hercekten hic belli olmaz. Cok degisik tesadufi karsilasmalar neticesinde avukata cita yukselten islerin geldigini cokca duydk etrafimizdan.
Yoksa avukatlik da turkiyede 60 kusur bin kisi ile icra edilen alelade bir meslektir hava atilacak bir yani yoktur.
Avukat vatandasa hava atmaz zaten avukat avukata hava atar.boyle bir gercek var ozellikle de kadin avukatlarda.
Kendini kanıtlamaya çalışıyordur , kişiliği oturmamıştır.
Hukuk okuyordur.. Net görgüsüz bu herifler arkadas.. Üniversitede tanısır tanısmaz bölüm söylemek,mezun olur olmaz insta facebook hesaplarına av. ibaresi koymak.. Çok çomar görünüyorsunuz, bilin istedim
doktor veya pilot tur. son sınıfta defalarca ayna karşısında prova yapmış dahi olabilir.

şaka şaka

allah başımızdan eksik etmesin.
Ahh ilgi şefkat hepsinden yoksun bi şahsiyet.
doktordur.
yaptığı mesleği çok seviyor veya gurur duyuyordur.
Kişisel özgüveni sadece işe endekslidir.
Farkindalik yaratmaya calisan bir elemandir.
doktordur.
HukukçU ve doktorlarda çok var bu. Malum mesleki unvan taşıyor bu kişiler.
ya doktordur ya da işletme - iktisat okumuş birinin çakıştığı iş yerindeki ünvanıdır.