1. 1.
    sorgulanmamış bir hayat sokaratesin'de dediği gibi yaşanmaya değmez.
    antik çağlardan beridir, devam eden dinler'e inanıp tanrılarına tapmakdır. eski tarihde insanların bilimsel bilgileri yetersiz olduğundan dolayı, zenginlerin fakirler isyan etmemesi için uydurduğu mitolojilerden tutun da tek tanrılı vs çok tanrılı dinler'e inanıp onların bir parçası olmaktır sorgulanmayan bir hayat...
    her kavim ayrı bir tanrıya tapıyorken, benim dinim, benim tanrım gerçek din ve tek ilah olan allah dır. gibi vb cümleler duyabiliriz yani insanlar sorgulamamışdır.
    insanlar neden inanır sorusuna gelirsek, küçüklükten alıştırılır allah diyerek yani o bölgenin dini inançları çoğunluğu ne ise zaten kişi, çocuklarına o dini öğretir.
    hiç kimse dini'ni seçmemiştir. zorunlu olarak kabul etmiş bulunmaktadır. bir düşünün doğduğunuzda hristiyan olacagım veya hindu birisi dediniz mi? öğretilen hangi din ise o'na mensup oldunuz. ayrıca dinler, kişiye büyük bir psikolojik korku salabilir. her kavim kendi dini'ni savunur sen şimdi gitsen avrupa da birçok ülke'de hristiyanlık yaygın, hristiyanlar'ın birçoğu isa'ya tanrı demekte. ama bizim dinimizde isa peygamber olarak bilinir. ayrıca isa, hristiyanlar'ın kurtarıcısı olarak bilinir hristiyanlık dininde.
    küçükken bizlere anlatılan korku dolu dini masallar, cinler, şeytani masallar bizlere büyük korku salmışdır. allah'ın insanı taşa dönüştürmesi gibi saçma masallar duymuşluğumuz da vardır birçoğumuzun.

gerçekten musa'nın denizi ortadan ikiye yarması, muhammed'in ay'ı ortadan ikiye bölmesi gibi hikayeler sorgulamak istemiyor mu dedirtir bu insanlar'a.
    2 -1 ... nicke lan jello
  2. 2.
    Katılıyorum.
    2 -1 ... peynirlipogaca
  3. 3.
    Sahabe geleneğidir sormak.hz.peygamber bir iş buyurduğunda sahabe sorardı bu vahyimi senin fikrinin?vahiyse yaparlardı Yok değilse başka fikirler sunarak alternatif sunarlardı gerekiyorsa.Vahyi hikmetini anlamak ve imanını artırması için öğrenilir.sorulur tefekkür edilir.
    1 ... kalahari 1