bugün

sözlüğün, kurtlar vadisi izliyorum deyince kro ve bayağı, the sopranos izliyorum deyince aa çok güzel çok süpersin repliğini vermesiyle paralel olan eylemdir.

halbuki biri amerikan biri türk mafya dizisidir. biri amerika'da olanları biri türkiye'de olanları anlatmaktadır. ama " my man " demediği için memati, ya da adı tony olmadığı için tu kaka oluveriyor nedense.
(bkz: hastır bu benim lan)
(bkz: beni yakaladılar siz kaçın)
eski mevzudur. şimdi bu yaptığım legal mi değil mi bilmiyorum ama silinmezse kalsın diyerek linkini veriyorum;

http://sozluk.sourtimes.o...eyredenler&i=11843429

biz geyiğine demiştik gerçi ayrı..

edit: lan.. meğer bizim laflarımız sonraymış asıl.
sopranos ile kurtlar vadisini izleyip de ayıramayan, aralarındaki kalite-mesaj-tema farkını kavrayamayacak kadar kör yazarın serzenişi.

drama diye bir şey vardı hani?

(bkz: six feet under)
(bkz: sopranos)
(bkz: nip/tuck)
(bkz: regenesis)
(bkz: 24)

içinde mafya var diye 2 dizi de aynı değil mi? sopranos yüzünden de liseli polat alemdarlar türedi, ufacık çocuğun eline kuru sıkı tabancalar düştü, tony soprano için mevlitler okundu, "kafasına sıkın" dendi.

bak o kurtlar vadisi ile karşılaştırdığın yapım dünyanın en iyi 20 tv serisinden biridir. dünyanın diyorum. Şu ödüllere sahip kendisi.

emmy
.
Outstanding Writing for a Drama Series (for episode "College", David Chase and James Manos Jr.)

Outstanding Casting for a Series (Georgianne Walken, Sheila Jaffe)

Outstanding Single Camera Picture Editing for a Series (Joanna Cappuccilli)

Outstanding Lead Actress in a Drama Series (Edie Falco)

golden globe
.........
Best TV-Series - Drama

Best Performance by an Actor in a TV-Series - Drama (James Gandolfini)

Best Performance by an Actress in a TV-Series - Drama (Edie Falco)

Best Performance by an Actress in a Supporting Role in a Series, Mini-Series or Motion Picture Made for TV (Nancy Marchand)

Screen Actors Guild Awards
.......................
Outstanding Performance by a Female Actor in a Drama Series (Edie Falco)

Outstanding Performance by a Male Actor in a Drama Series (James Gandolfini)

Outstanding Performance by an Ensemble in a Drama Series
.........

öyle başrol için ağaç koymakla olmuyor bu işler.

aklını seveyim.
sopranos dizisi ile kurtlar vadisi dizisini karşılaştırcak kadar ne izlediğini bilmeyen kişinin serzenişidir. kendisine allahtan akıl, fikir, kültür ve bilimum sistem gereksinimlerini vermesini diliyoruz ailecek.