bugün

(bkz: trinitron) gelir akıllara.
Sakin olun gençler sony'nin battığı falan yok. Hemen hemen bütün marka telefonların içinden illa ki bir Sony vardır, özellikle de kamera kısmında. Diğer ürünlerinin satışı da kötü değil. Ama telefon konusunda neyin kafasını yaşıyor orasını ben de bilmiyorum açıkcası.
Çok kaliteli bir logoları var. 50 sene sonra bile baksam beğenirim.
logosu çok güzel, playstation başlı başına efsane ama siz telefon üretmeyin amk.
öyle bir markadır ki...
1990 yılında alınmış olan 55 ekran trinitron modeli tek bir vidası dahi sökülmeden bugün bile hala daha aktif şekilde kullanılmaktadır. üstelik hala performanslı bir şekilde. (köye gönderdim 4 sene önce fişe taktılar ve hala taş gibi çalışıyor).

ben marka takıntılı insanlardanım açıkçası. bunu itiraf etmekten de beis duymam. monitörde nec, elektrikli süpürge vb. için hoover, televizyon için sony, telefon için apple, araba için de paranın yettiği kadar mercedes (volvo ilave) diyenlerdenim.

ve evet. şu an kullandığım tv sony. 10 sene önce almıştım. tek bir falsosu, tek bir görüntüde kalite kaybı, tek bir problemi olmadı.
32 bin liralık fiyatıyla, a7r3 numaralı aynasız fotoğraf makinesi hayallerimi süslüyor. Umarım bir kaç seneye kavuşacağız.
görsel
görsel

Hayır sen kimsin de bana emir buyuruyorsun? Sikerim atacağın maili.

iyi bir marka ama böyle emir vererek konuşması hoş değil.
2020 model vestel pixellence ile kıyaslayınca 2015 model sony tv nin daha gerçek görüntü verdiğini gördüm vestel de renkler soluk iken sony de ise tam doğru idi.
tv sinin süper salakça açılışı var. servisi aradım dediler çaresi yok. amk. senin yapacağın tv nin.

bi daha alanın amk.
benim için elektronikte kalitenin tanımı olan japon markasıdır.
gel vefasız, gel vicdansız çağırmazdım acil olmasa. (bkz: sony laptop)
vaio model laptoplarını kullandığım marka. Bahse konu bilgisayar aracılığı ile yazıyorum şuanda. Bu bilgisayarı 2014 yılında aldım. i5 3. nesil işlemciye sahip. Sonradan upgrade ile (SSD ve RAM) günümüzde hala iş için kullandığım cihazdır. Basit işler yapmıyorum ve hala fazlasıyla yeterli seviyede.

6 yılda yaşadığım olumsuzluklar:
-ışıklı klavyesi mevcut. fakat 1, 3, sol shift ve tab tuşları çalışmıyor.
-adaptörü yandı bir keresinde. Yan sanayi adaptör ile kullanıyorum yaklaşık 2 yıldır.
-batarya bitik. 2. bataryamı kullanıyorum şuan.

başka da yok. olumlu hususlar bana kalsın. sorulursa paylaşırım.
Türkiye'ye geri gelmesini istediğim tek mobil firma.
Pişman etmeyen japon harikası.
tvleri kolay kolay arıza vermez 3 adet kullanıyorum 3 ü de hiç bozulmadı 3 ü de 6 yılın üstünde.
20 bin liralık uçuk tv fiyatına sahip marka.
artık tv piyasasında türkiye de olmayacak marka sanırım yüksek fiyatı nedeni ile alıcısı azaldı elinizdeki tvlerin kıymetini bilin bir daha yok çünkü .