bugün

sar değeri 0.297 W/kg gibi oldukça düşük olan sony nin dev ekranlı(6" full hd) telefonudur.
kullanan varsa ulaşsın telefonudurr. pleaseee.
aldım 1 ay oldu. güzel telefon. bu fiyata gerçekten hoş.
ama bazen almasamıydım diyorum. çünkü harbi büyük bir telefon. yani sıkıntı olmaz dersen al. hele wifin varsa öğrenciysen aç gece her gün bir film tablet kadar ekran var malüm.
ı phonedan buna geçmek garip oldu.
C4 ün sorunları yüzünden c4 ten vazgeçip c5 ultra almayı düşünüyorum. Ama telin boyutu biraz büyük, bu yüzden cebe sığar mı diye düşünüyorum.
Cok memnun oldugum telefonum kendisi. Kamera olsun ekran boyutu hizi vb cok iyi ama sarji biraz hizli bitiyor sanki. Bir gunu rahat cikariyor normal kullanimda. Gunde bes alti kere sosyal medya hesaplarimi kontrol ediyorum sozlukte takiliyorum mesajlasiyorum bir gun rahat gidiyor stamina modunda bi bucuk iki gun zorluyor.
Bir aydır kullandığım telefondur.

Şarjı yavaş doluyo diyorlar, kısmen doğru. 3-4 saat kadar sürüyor, sony tüm telefonların yanına amperi düşük şarj cihazı koyuyor bu telefonun içinden çıkan cihaz 800 miliamper, samsung aynı tip telefona 2 amper cihaz koyuyor. Bu sayede sony'nin pil performansı 1 sene sonra bile aynı oluyor.

Kulaklığı dandik diyorlar, kesinlikle doğru. kulaklık 5 liralık mp3 çaların yanında verilen kulaklığın üzerinde sony yazanı.

4g desteği düşük o yüzden alınmaz diyorlar, aşırı saçma. telefon 150 mbps'ye kadar 4g desteği sunuyor. 2-3 bin liralık telefonlar 300 ya da 450 mbps hızı destekliyor ancak operatörlerin bu hızlara çıkması mümkün değil.

ısınıyo diyorlar, yalan. ısınmayan tel yok ama bu telefon hakkatten az ısınıyor.

Şarjı çabuk bitiyor diyorlar, yalan. Diğer bütün telefonlar gibi aktif kullanımda 1 gün, pasifte 2 güne yakın.

Telefon işlemcisi snapdragon değil mediatek o yüzden alınmaz diyorlar, saçma. Bu olay geçmişteki intel-amd muhabbeti gibi, ağzı olan konuşuyo.

Sonuç olarak telefon f/p ürünü, aynı fiyata alınacak samsung bu telefonun yarısı bile değil.
2 sene önce 1000-1500 liraya sony, lg, htc gibi markaları alanlar 4.5g hızını kullanabilecekler. Aynı tarihte 2000-2500 liraya samsung (s4, note3 vs) alanlar ise 3g'ye devam.
Amerika'da üç kuruşa satılan s3'te 4g desteği var iken türkiye'de satılan s4 3g. Bunu bir kenara yazın delikanlı olmayan markalardan ürün almayın.
2016 yılından beri kullandığım akıllı telefon. Bir çok telefondan daha güzeldir bana göre. Samsung ve lc yanında halt etmiş. iphone'la kıyaslarım başka da telefonla kıyaslamam ekranı çok büyük çoğu filmi buradan izlerim o yüzden, oyunlarda da sıkıntı çıkarmıyo, evet ısınıyo ama ısınmayan telefon varsa söyleyin onu alayım. 2 senedir kullanıyorum 3 ay önce bataryası bozuldu değiştirdim tıkır tıkır çalışıyo piyasada 0 bulunmayabilir ama bulunursa samsung'a 2000 sayıcağınıza bu telefonu almanızı öneririm. Ben 1400 liraya almıştım.