bugün

F/p kulaklığı. Kağıt üstündeki özellikleri gayet iyi. Ses kalitesi konusunda da bir takım yorumlar yapacağım ancak şunu bilin ki ben odyofil falan değilim. Milyarlık kulaklıklarım ve pahalı seksi daplarım falan da yok. O yüzden bu kısmı fazla siklemeseniz de olur.

Ses kalitesi olarak alet gayet iyi. Özellikle baslar derinden ve mid ve tizleri bozmuyor. Bu güzel bir şey çünkü daha önce kullandığım urbanears plattanlerim de manyak gibi bas veriyordu ama diğerlerini yutuyordu dolayısıyla boğuk bir aletti. Ama baslar demişken impactfull baslar da beklemeyin. Tatlı kısa ve derinden basları var yani ötesi değil. Tizler ve Midler de gayet iyi. Kısacası bana kalırsa bu alet hafiften dengeli ama basları hafiften yırtık dondan çıkar şekilde. Müzik ayrımı yapmayacağım çünkü her türe rahat gidiyor. R&b de dinleniyor çatır çatır iron maiden de dinleniyor. Ayrıca dipnot düşeyim infinite dreams dinlerken bugün zevkten dört köşe oldum. Midler harika. Tüm ayrıntıları tüm enstrümanları hissettim. Kısacası sırf basları ön planda diye bu kulaklıkla metal dinlenmez diyip köşeye atmayın. Gayet güzel de dinleniyor. Sahnesi gayet geniş. Çözünürlüğü de iyi.

Yalnız şöyle bir durum var. Kulağınız hafiften seçiciyse kesinlikle spotifydan falan müzik dinlemeyin. Radyo dinlermiş gibi hissediyorum resmen. Kulaklığı verimli kullanabilmek için kesinlikle güzel bir kaynak (tercihen flac) ve iyi bir eq gerekiyor. Bunun için poweramp kullanmanız kafi.

Malzeme kalitesi olayına gelirsek, açıkçası alet biraz allaha emanet havası veriyor ne yalan söyleyeyim. Urbanears gibi değil yani. Ortalıkta falan bırakmaya gelmez Allah muhafaza misafir çocuğu falan çat diye kırıverir. O yüzden titiz kullanmakta fayda var.

Bir de bu alet dj kulaklığı diye lanse edildiği için haliyle götü başı çok fazla oynuyor. Her tarafı katlanıyor dönüyor falan. Bu yüzden kısık sesle müzik dinlerken falan kulaklığın mafsal (eklem) yerleri habire hareket ettiğinden ötürü bazen tıkır tıkır sesler duymak mümkün. Fakat bana kalırsa ufak bir ayrıntı. Öyle çok ahım şahım bir ses değil.

Yalıtım konusuna gelecek olursak yalıtım yok yani öyle diyeyim. Bildiğin hoparlör gibi bir alet. O yüzden dışarıda kullanmak isteyen arkadaşlar oturup bir daha düşünebilir. Zira ben otobüste metroda bununla imkanı yok rahat rahat müzik dinleyemem. Hasta eder adamı o dayıların bakışları.

Hepsini toparlarsak eğer 200 TL gibi bir rakama alabileceğiniz en iyi kulaklıklardan biri. Sennheiserları pas geçin. Bu paraya olan modelleri girişin girişi şeklinde Abidik gubudik şeyler. Kulakiçileri de elersek fazla bir alternatif kalmıyor. Sony yapmış bize de yemesi düşer. Hadi eyvallah.