bugün

sony ericsson xperia arc'ın 1. dereceden kuzeni olan telefon.

xperia arc'ın avantajları ekran büyüklüğü, çok az da olsa kamera kalitesi şeklinde sayılabilir.

ekranı küçük olsun ama performanslı bir ürün olsun diyorsanız neo tam size göre. android 2.3 ile gelmesi büyük avantaj ve hatta android 4.0'ın bile geleceği söyleniyor. ben buna pek inanmasamda sony ericsson müşterilerini yüz üstü bırakmaz.

neo'nun arc'a göre üstün tarafı ön kamerasının olması.

f/p ürünüdür sony ericsson xperia neo. düşünmeden alınabilir.
flash desteğinden dolayı, kral oyun üzerinden efsane frikik oyununu bile oynayabildiğimiz hede.
android 4.0'ın bu telefona geleceği epey bir süre önce açıklanmış oyuncağım. ilk smartphone deneyimim ve kendisinden son derece memnunum. timescapeine kurban.
bugüne kadar varımı yoğumu yatırıp almayı düşündüğüm fakat teknosada biraz kurcalarken flaşının değil ışığının olduğunu fark edip gözümden düşen telefon.

o kadar para verip flaşsız telefon alamam kusura bakma sony hep senden kullandım ve kullanacağım ama biraz daha bekleyeceğim.
yapamayacağım hiç bir şey olmayan telefon alalı 3 ay oluyor hiç pişman değilim hele geçen gün adobe fotoshop express yükledimki canım sıkıldığında resim düzenliyorum hep.
arc'a kıyasla daha da alınası telefon.

neden?

çünkü arc'a daha fazla para verip daha az hizmet alıyorsunuz. arc'ın tek artısı büyük ekranı. neo'nun ekranı biraz daha küçük ama bu kesinlikle eksi değil. yeterli büyüklükte bir ekranı var. ön kamerası var.

elde daha iyi duruyor kesinlikle. ergonomik bir tasarımı var.

En büyük eksisi Sar değeri. 1.10 w/kg gibi bir değer, yüksek sayılmasa da düşük de sayılmaz.
Yurt dışında fiyatını(240 euro) görünce almazsam beni döverler diyerek aldığım, hiç de pişman olmadığım telefonum. Piyasadaki akıllı telefonların yaptığı bütün işleri yapabilen, bunun yanında tasarımı ile de ben buradayım diyen telefondur kendisi. işçinin bile aç gezip iphone aldığını düşünürsek kesinlikle güzel bir alternatif olur hem de yarı fiyatına.
yaklaşık 2 yıllık yoldaşım, en sevdiğim telefonum, insan elinden bırakası gelmiyor, ama her güzel şeyin bir sonu var maalesef, kardeşim istiyor ona vericem, ben de yeni bir sony ile yola devam edicem inş.
Ah şu telefonun dahili hafızası biraz daha fazla olsaymış. Sürekli indirdiğim programların bir kısmını silmek zorunda kalıyorum. Ne kadar programı hafıza kartına aktarsam da telefon içinde de bir miktar yer kaplıyor. Bence en büyük eksilerinden biridir bu ama kesinlikle kaliteli bir telefon.
Yarın alacağım cihaz olur kendisi .
otomatik ekran parlaklığının bir türlü kapatılamadığı telefon. ekran ayarlarından kapatıyorsunuz ama yine de güneş ışığı altında ekran ışığını arttırıyor, gece karanlığında ise azaltıyor.