1. 1.
  aptallığın resmiyet kazanmasıdır..

  hayat herkesi hayatının bir döneminde bu şekilde ezmiştir.. yaptığının doğru olmadığını, sonucunun kötü olacağını bildiğin halde geri duramazsın.. ne kadar kaçmak istersen iste, ne kadar terk etmek istersen iste başaramazsın.. çünkü zaman aslında kaçmak istemediğin, aslında hep orada olmak istediğin gerçeğini yüzüne vurur.. bazı yalanlar gerçek olması istenen yalanlardır.. defalarca, o yolları geçtim, artık düşünmüyorum desen de aslında hiç aklından çıkmamıştır..

  böyle şeyler irade istiyor.. mantık olarak yapmak istemediğin şey karşısında kalbine hükmetmek çok zor.. aşk mı mantık mı, aşk mı mantık mı, aşk mı mantık mı... hep bir savaş halinde.. işin en kötü yanı hangisine inanacağını bilememek.. mantığının söyledikleri de doğru, kalbinin söyledikleri de doğru.. bir doğru diğer doğrudan daha doğru olabilir mi ?
  biri diğerinden ağır basmalı ki onu izlemek münkün olsun.. tereddütsüz..

  işte burada hangi yolu takip edersen et 'sonunda pişman olacağını bile bile yapmak' denen yola giriyorsun.. iki doğrunun da tek ortak yanı bu.. iki doğru da aynı kapıda misafir.. düşünüyorsun, tepkisizlik midir mantıklı olan, seçim yapmamak mıdır doğrudan daha doğru olan.. sonuçta her iki eylemin sonunda da pişman olacağını biliyorsan ve bunun yaşanmaması için tepkisiz kalmaya karar verdiysen seni kim suçlayabilir..

  asıl soru diğer doğrulara inandığın kadar tepkisizliğe inanıyor musun.. sonunda pişman olmayacağın yolu seçmek, sonunda mutlu olabileceğin bir yoldan vazgeçmek olabilir mi ?

  https://video.uludagsozluk.com/v/bu-şarkı-sana-gelsin-sevgili-63779/

  *
  1 ... draco von hagen
 2. 2.
  genelde mesaj atmak şeklindedir. atmam , atamam, atmamalıyım, atabilirim, attım, atmamalıydım.
  2 ... whitewalker
 3. 3.
  içki içmek.

  akabinde hemen yatıp uyumazsan baş ağrısı.
  ... banabakinlan
 4. 4.
  Anlik zevk alinacak bircoksey o anin zevki bittikten sonra pismanlik getirecektir.ama yine olsa yine yapilir.
  ... darkguitarist
 5. 5.
  Olayın tutsağı olmaktır.
  ... geyikaleyhisselam