bugün

Eurovision 2007'de Kenestarın Shake it up Şekerim şarkısıyla Türkiye'yi temsil edeceğinin açıklanmasının akabinde popülaritesi gün be gün artan akımdır. Şöyle ki;

-
- Beğenilmedi şekerim!...
- tdk kızdı şekerim!...
- çalıntı mı şekerim?

gibi...gırla gideceğe benzer şekerim...
(bkz: üstünde ne var şekerim)
(bkz: kurtlar vadisi pusu)
(bkz: fuat tataroğlu)
(bkz: polat jartiyer giysin biz de giyeriz)
(bkz: ahahaha)
istediği her şeyi elde etmiş, zenginliğin dibine vurmuş insanların rahatlık cümlesi.
(bkz: işine gelirse şekerim) ***
aklıma nutukçumuzla *bir kadının*arasında geçen diyalogu hatırlatan cümle çeşidi.hocamız öğretim görevlisi olmadan önce türkiye'nin çeşitli yerlerinde görev almıştır ve bir bayanla, şu an hatırlamıyorum ama galiba otobüstü, karşılaşmıştır.bayan da öğretmen ama öğretmenliğe başladığından beri bursa'da görev yapmaktadır.sohbet edilmeye başlanır.
n:işte ben de çeşitli bölgeler de görev aldım.tunceli,...ya siz?
k:ben göreve başladığımdan beri burdayım.
n:ne yani.burda bir sorun yok mu?biz türkiye programına çıkmış gibi il il dolaştık ama siz...?!
k:o senin sorunun şekerim. *
(bkz: agzina sicarim sekerim)
(bkz: shake it up şekerim)
- hayrullah bize iki çay getirir misin şekerim ?
- getmem mi yettim şincik.
- ay saol şekerim.
- abla bi şey soracam !
- sor tabi şekerim .
- sen bağa şekerim diyon ya geçen gün burda seni şeker yalarken gördüydüm beni de yalan mı ?
- iğrençsin hayrullah !!!
kendisi söyleyince, herkes bu kelimeyi kullanıyor sananların maodası.
benden bu kadar gerisine karışmam şekerim
söylenen kişinin bir an için kendini özel hissetmesine sebebiyet veren tatlı sesleniş.
-kaç olmuş benim şekerim?
+oldukça düştüm hanfendim. hemen ameliyata almamız gerek sizi.
-aman doktor!
bi de bunun şekercim* versiyonu vardır ki; bi zamanlar bi sanatçı bunu çok kullanıyodu tv'de*, ıslatıp ıslatıp dövesi geliyodu insanın...

not: ıslatmadan da olur tabi şekerim*
cümle kötü ya da emir içerikli filan ise sonuna bu kelimeyi koyan kişi olayı yumuşatacağını sanır. yemezler, yenmemelidir.
görüşürüz şekerim.
ah canım ben o kadar şeker miyim dedirtiyor insana

ulan kendimi bilmesem yiyeceğim kocaman yalanlarla dolu cümleciklerdir bunlar. *
(bkz: ankaralı namık)
*
kara koyun güderim (eski mesleğim!)
yar yanına giderim
çoktan beri görünmüyon
tatilden mi şekerim? *